Герб Болівії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Болівії
Coat of arms of Bolivia.svg
Деталі
Носій Болівія
Затверджений 1963
Нашоломник Кондор андійський
Ранні версії Bolivia1888.png

Герб Болівії — один з державних символів Болівії, прийнятий у нинішній формі в 1963 році. У його центрі знаходиться овал, в якому зображена гора Серро-Рико біля міста Потосі. За нею з лівого боку сходить сонце. Перед нею зображена альпака, національна тварина цієї країни, а також сніп пшениці і хлібне дерево. Останні два об'єкти втілюють природні ресурси Болівії. Овал оточений блакитною облямівкою, на якій золотими літерами написана назва країни, а в нижній частині розташовано десять зірок, що символізують дев'ять болівійських провінцій. Десята зірка покликана нагадувати про провінцію Антофаґаста, втрачену в 1879 році за результатами Тихоокеанської війни на користь Чилі.

За овалом по обидві сторони зображено дві групи з трьох червоно-жовто-зелених болівійських прапорів, два гарматних дула, дві пари мушкетів, бойова сокира і червоний фригійський ковпак. Усе це втілює волю жителів Болівії до захисту своєї країни і свободи. Над овалом сидить андійський кондор перед лавровим вінком.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]