Емблема Руанди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Емблема Руанди
Coat of arms of Rwanda.svg
Деталі
Затверджений 26 травня 2003 року

Державним символом Республіки Руанда слугує емблема, що затверджена статтею 6 Конституції Руанди від 26 травня 2003 року.[1] Емблема складається з кола у вигляді зеленої мотузки, зав'язаною вузлом біля основи. Всередині кола, у верхній частині, — золота стрічка з чорним написом «РЕСПУБЛІКА РУАНДА» (руанд. REPUBULIKA Y'U RWANDA). Внизу вузла — золота стрічка з гаслом «ЄДНІСТЬ, ПРАЦЯ, ПАТРІОТИЗМ» (руанд. UBUMWE, UMURIMO, GUKUNDA IGIHUGU). Емблема Республіки також несе такі ідеограми: сонце зі своїми променями, стебло сорго і гілка кавового дерева, кошик, синє зубчасте колесо і два щита, один праворуч і один ліворуч.[1]

Історія емблеми[ред. | ред. код]

Coat of arms of Ruanda-Urundi.svg
Герб мандатної території Руанда-Урунді 1922–1962
Coat of arms of Rwanda (1962-2001).svg
Емблема Республіки Руанда 1962–2003

Перша емблема Республіки була прийнята після проголошення незалежності Руанди статтею 4 Конституції Руанди від 24 листопада 1962 року. Ця ж стаття, повторення у статті 3 Констутуції Руанди від 20 грудня 1978 року[2], та від 10 червня 1991 року[3] говорить:

« Емблема Республіки складається з ідеограм голуба і маслинової гілки, мотики і сікача, лука і стріли, що відповідно символізують мир, працю і захист демократичних свобод, на додаток до назви (фр. RÉPUBLIQUE RWANDAISE) і гасла («СВОБОДА, СПІВПРАЦЯ, ПРОГРЕС» (фр. LIBERTÉ, COOPÉRATION, PROGRÈS)) республіки, все це в обрамленні двох національних прапорів, розміщених один навпроти одного. «
Royal Rwanda Coat.jpg
Королівський герб Руанди

Основним символом влади короля Руанди був церемоніальний барабан «Калінґа».[4]

Останній король Руанди Кіґєлі V, що живе в еміграції в США, використовує герб, який загалом відповідає нормам європейської геральдики.

Золотий «Калинга», увінчаний королівською короною Руанди, оточений ланцюгом Королівського ордена барабана.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]