Герб Туркменістану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Туркменістану
Деталі
НосійТуркменістан
Затверджений15 серпня 2003

Державний герб Туркменістану — один з офіційних символів держави. Прийнято 15 серпня 2003. Офіційно — Державний герб, хоча ця державна емблема не є геральдичною.

Являє собою восьмигранник зеленого кольору з жовто-золотавою облямівкою, у який уписані два кола блакитного і червоного кольорів. Кола розділені між собою жовто-золотавими смугами однакової ширини.

На зеленому тлі восьмигранника навколо червоного кола зображені основні елементи національного багатства і символіки держави: у нижній частині — сім розкритих п'ятистулкових коробочок білої бавовни з зеленим листам; у середній частині — колосся пшениці жовто-золотавого кольору, по два колоски з кожної сторони герба; у верхній частині — півмісяць з п'ятьма п'ятипроменевими зірками білого кольору.

На кільцевій смузі червоного кола розміром у 2 діаметри блакитного кола зображені по ходу годинної стрілки п'ять основних килимових гелів: ахалтеке, салир, ерсари, човдур, йомут, що символізують дружбу і згуртованість туркменського народу.

У блакитному колі зображений Янардаг — ахалтекинський кінь.

Історичні герби

[ред. | ред. код]
Герб Туркменістану протягом 1992—2003 років.

У 1992—2003 герб Туркменістану мав круглу форму. Президентом країни Сапармуратом Ніязовим було запропоновано змінити його вигляд на восьмикутник, оскільки він з давніх часів вважається символом достатку, миру та спокою.

Герб Туркменської РСР

У радянські часи державним гербом Туркменістану був герб Туркменської РСР.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Гречило А. Символи нових незалежних держав [Казахстан, Киргизстан, Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан] // Пам’ятки України: Історія та культура. – 2001. – Ч. 4. – С. 134—141.
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання

[ред. | ред. код]