Державна печатка Маршаллових Островів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна печатка Маршаллових Островів
Версії
Печать Підопічної території Тихоокеанські острови
Деталі
Затверджений 1986 року
Девіз Jepilpin ке Ejukaan (Благоустрій спільними зусиллями)

Державна печатка Маршаллових Островів нагадує попередню печатку підопічної території Тихоокеанські острови.

Пояснення символіки[ред. | ред. код]

У центральній частині печатки Маршаллових Островів розташоване стилізоване зображення янгола з розправленими крилами, що символізує мир.

Двадцатичотирьохпроменева зірка в голові янгола символізує 21 муніципалітет Республіки. Чотири більш довгих промені — столицю Маджуро, атоли Джалуїт, Вотьє і Кваджалейн. По обидві сторони зірки розташовані два промені, які присутні на державному прапорі країни. Кожен промінь пофарбований у два кольори: помаранчевий колір символізує мужність, білий — мир. Ці промені також уособлюють два ланцюги островів Республіки Маршаллові Острови — Ратак (схід сонця) і Ралік (захід сонця).

У верхній правій частині над крилом янгола зображена рибальська сітка: риба — основний продукт харчування маршальців. У правій частині під крилом янгола — стилізоване зображення каное з аутригерами на хвилях, що займає третину поверхні печатки. У лівій частині під крилом янгола — стилізоване зображення кокосових пальм, які ростуть на низинному атолі. У лівій частині над крилом янгола — зображення традиційного знаряддя, зробленого з раковини молюска і використовуваного місцевими жителями для відбивання листя пандануси, з якої роблять традиційні циновки, вітрила і одяг.

Під янголом вміщено зображення традиційної маршальської навігаційної карти в перспективі, під нею напис «Seal» (в перекладі з англійської мови «Печатка»). У верхній частині по колу — напис «Republic of the Marshall Islands» (у перекладі з англійської мови: «Республіка Маршаллові Острови»), в нижній — «Jepilpilin ke ejukaan» (в перекладі з маршаллської мови: «Досягнення через загальне зусилля»).

Обрамлення Печатки являє собою ланцюг, що символізує єдність островів. Одна частина ланцюга уособлює ланцюг Ралік, інша — ланцюг Ратак.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]