Емблема Лівії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Герб Лівії)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Республіки Лівія (Національна перехідна рада)
Деталі
Затверджений 2021
Герб Республіки Лівія (на чолі з національною перехідною радою)
Деталі
Затверджений 27 лютого 2011 року
Герб Лівійської Арабської Джамахірії (на чолі з Муаммаром Каддафі)
Деталі
Затверджений 11 листопада 1977 року

Герб Республіки Лівія наразі відсутній.

Національна перехідна рада[ред. | ред. код]

Герб Республіки Лівія, яку очолювала Національна перехідна рада, був представлений у вигляді двох кіл: на зовнішньому колі арабською та англійською мовами було написано «Лівія. Національна перехідна рада»; на внутрішньому — були зображені три смуги червоного, чорного і зеленого кольорів, що утворювали півмісяць, п'ятипроменеву зірку і три хвилясті смуги.

Лівійська Арабська Джамахірія[ред. | ред. код]

Уряд Муаммара Каддафі та його прихильників використовують майже той самий герб, який використовувався, поки Лівія була частиною Федерації Арабських Республік. Поточний герб був прийнятий після виходу Лівії з Федерації в 1977 році. Зелений колір був з одного боку символом Зеленого плаща пророка Мухаммеда, а з другого — символом Зеленої революції полковника Каддафі.

Яструб, що був зображений на гербі, був емблемою роду пророка Мухаммеда. Фраза اتحاد الجمهوريات العربية (ittiħād al-jumhūriyyāt al-`arabiyya «Федерація арабських республік»), написана на стрічці, що стиснута пазурами яструба.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]