Герб Гренади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Гренади
Деталі
Носій Гренада
Затверджений 1974
Нашоломник Вінок бугенвіллеї
Девіз «Вірячи в Бога, ми прагнемо, будуємо і просуваємося як один Народ» (англ. «Ever Conscious of God, We Aspire, Build and Advance as One People»)

Герб Грена́ди — офіційний геральдичний символ острівної держави Гренада, що розташовується на південному сході Карибського моря. Остаточний вигляд герба було затверджено 1974 року, після здобуття Гренадою незалежності.

Опис[ред. | ред. код]

Герб Гренади являє собою щит, поділений на чотири частини золотим хрестом. У центрі хреста — каравела Колумба «Santa Maria»: острів Гренада був відкритий саме Колумбом у 1498 році. У верхній лівій та нижній правій секціях щита зображений британський лев, а у нижній правій і верхній лівій — лілія із золотим півмісяцем. Над щитом розміщена золота корона, прикрашена гірляндою гілок бугенвіллеї, а в гірлянді є сім червоних троянд, які символізують сім спільнот Гренади.[1]

Щит підтримується армадилом, який стоїть перед стебельцем кукурудзи. З іншого боку — Гренадський Голуб під банановою пальмою, а правіше — броненосець. В основі лежать гори, поля й Велике Озеро Гренади — Етанг.

Під усією композицією — стрічка із національним девізом: «Вірячи в Бога, ми прагнемо, будуємо і просуваємося як один Народ» (англ. «Ever Conscious of God, We Aspire, Build and Advance as One People»)

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Герб Гренады [Архівовано 12 листопада 2013 у Wayback Machine.] (рос.)

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]