Герб Гондурасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Гондурасу
Деталі
Носій Гондурас
Затверджений 3 жовтня 1825
Девіз «Республіка Гондурас, Вільна, Суверенна і Незалежна» (ісп. «República de Honduras, Libre, Soberana e Independiente»)

Герб Гондура́су — офіційний геральдичний символ держави Гондурас, що розташовується у Центральній Америці. Остаточний вигляд герба було затверджено 3 жовтня 1825 року.

У центрі герба розташований рівносторонній трикутник-піраміда (символізує рівність усіх людей перед законом), в основі якого — вулкан. Він оточений двома замковими вежами, на яких знаходиться веселка, що означає мир, сонце і надію на гарне майбутнє. Під вулканом та за ним сходить сонце, розкидаючи світло. Трикутник символізує два океани, які омивають Гондурас — Тихий і Атлантичний. Їх оточує овал, на якому вигравіювані золоті літери: «Республіка Гондурас, Вільна, Суверенна і Незалежна. 15 вересня 1821[1]».

Завершують композицію два роги достатку і стріли між листяними деревами та скелями з вапняку. Посередині — масонське око. Сагайдак зі стрілами є символом єдності нації, а також нагадує про індіанське минуле країни, яке пов'язане із мая.[2] Під овалом є невеличкий пейзаж. На ньому — листя, дерева (три сосни (сосна — національне гондураське дерево) та три дуби), скелі, ферми та інші елементи.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 15 вересня 1821 року проголошено незалежність Гондурасу від Іспанії.
  2. Герб Гондураса. Архів оригіналу за 17 лютого 2011. Процитовано 7 червня 2012. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]