Герб Барбадосу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Барбадосу
Coat of arms of Barbados.svg
Деталі
Носій Барбадос
Нашоломник рука, що тримає два стебла цукрової тростини
Шолом Лицарський шолом
Щитотримачі велика корифена та бурий пелікан
Девіз «Гордість і працьовитість»

Герб Барбадосу — один з державних символів Барбадосу.

На щиті зображено дерево — бородатий фікус. Повітряні корені цих дерев разом з гілками, які спускаються до землі, спонукали першовідкривачів острова іспанців назвати їх «барбудос» (бородатими). Згодом ця назва в дещо зміненому вигляді поширилося і на сам острів.

Різноманітну тропічну рослинність країни представляють на гербі також дві місцеві орхідеї, відомі під назвою «Червона гордість Барбадоса». Тваринний світ острова і води, що його омивають символізуюють щитотримачі — велика корифена та бурий пелікан. Лицарський шолом над щитом традиційний для геральдики колишніх британських володінь.

Вінок має жовто-червоне забарвлення, що відповідає кольорам гербового щита і орхідей на ньому. Увінчується герб рукою, що тримає два стебла цукрової тростини. Вирощування цукрової тростини протягом століть є основою монокультурної економіки Барбадосу. Девіз у перекладі з англійської мови означає «Гордість і працьовитість».

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]