Герб Венесуели

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Венесуели
Деталі
НосійВенесуела
Затверджений18 квітня 1936

Герб Венесуе́ли — державний символ Венесуели, прийнятий Конгресом 18 квітня 1836 року і з ходом часу зазнав деяких змін.

Елементи герба

[ред. | ред. код]

Згідно з прийнятим 17 лютого 1954 року Законом про державний прапор, герб і гімн, щит герба ділиться на поля, зафарбовані в кольори національного прапора. Сніп жита, розташований в червоному полі, символізує сільське господарство країни, родючість її ґрунтів, багатство народу і національну єдність Венесуели, а його 24 колосів відповідають кількості її штатів. У жовтому полі розташована зброя (меч, шабля і три списи) і два національних прапори, пов'язаних гілкою лавру, що нагадує про славні перемоги у визвольній боротьбі і про досягнення незалежності. В основі, в темно-синьому полі — білий кінь, що скаче по безкрайніх просторах (за однією версією, це дикий кінь, за іншою — особистий кінь Симона Болівара), уособлює свободу.

Над щитом — два схрещених роги достатку, вивергають багатство, представляють природні багатства Венесуели і її процвітання. Щит обрамляють оливкова і пальмова гілки, перев'язані стрічкою в кольорах національного прапора (жовтий — достаток нації, синій — океан, що відокремлює Венесуелу від Іспанії, червоний — кров і хоробрість народу). Золотими літерами на синій смузі нанесені такі слова:

19 квітня 1810 — Незалежність.
20 лютого 1859 — Федерація.
Республіка Венесуела.

У березні 2006 року Національна асамблея схвалила проєкт Уго Чавеса щодо зміни національних прапора і герба. На новому гербі кінь біжить з опущеною головою в інший бік; за словами президента, думка про реформу герба йому вселила його дочка Росінес, якій здавалося, що кінь озирається назад.[1] Критики Чавеса пов'язують розворот геральдичного коня з «лівими» політичними поглядами президента . Зі строго геральдичної точки зору, раніше кінь рухався вліво, а після змін став бігти вправо.

Також до герба були додані мачете (символ селянського руху під час боротьби за незалежність) і лук зі стрілами, що позначає корінні народи Венесуели, учасники опору іспанським колонізаторам.

Історія

[ред. | ред. код]
Герб у 1954—2006 роках

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Лошадь на гербе Венесуэлы заставили полеветь. Lenta.ru. 13 березня 2006. Архів оригіналу за 26 грудня 2007. Процитовано 13 серпня 2010. (рос.)

Література

[ред. | ред. код]
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання

[ред. | ред. код]