Герб Чорногорії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Чорногорії
Coat of arms of Montenegro.svg
Деталі
Носій Чорногорія
Затверджений 12 липня 2004

Герб Чорногорії був прийнятий 12 липня 2004 і являє собою зображення золотого двоглавого орла. Він змінив герб Чорногорії, який був прийнятий в 90-х, та являв собою зображення білого орла. Також герб Чорногорії займає центральне місце на державному прапорі.

Історія герба[ред.ред. код]

Герб князівства Чорногорії (1852-1910) на монеті 10 пар 1906 р.

Герб зображає двуглавого орла в польоті, який повторює емблему династії Петровичів - першої королівської династії Чорногорії, та герб Візантії.

Лев з піднятою правою лапою, що зображений на щиті, символізує владу єпископа, а також є одною з алегорій Воскресіння, та самого Христа. Цей символ походить від герба Венеції, яка мала дуже сильний вплив на розвиток регіону, в Середні Віки. Коли Чорногорія вперше одержала незалежність, вона стала теократичною державою, це було зумовлено консолідацією сербів-християн проти османів-мусульман. По цій причині провідна роль Церкви була відображена у геральдиці того часу. Після встановлення світської королівської династії в 1851 році, лев був зміщений, щоб бути нижче орла, хоча ініціали правителя все ще знаходились на щиті.

Соціалістичний герб[ред.ред. код]

Герб СР Чорногорія був прийнятий 31 грудня 1946 р. та являє собою зображення гори Ловчен, оточеної морем, на вершині якої знаходиться мавзолей Ньєгоша. Композиція оточена золотим вінком з стрічками національного триколору, а зверху, зображення вінчає червона зірка.


Vexilloid of the Roman Empire.svg Це незавершена стаття про символ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Чорногорії Це незавершена стаття про Чорногорію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.