Герб Чорногорії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Чорногорії
Деталі
НосійЧорногорія
Затверджений12 липня 2004

Герб Чорногорії був прийнятий 12 липня 2004 і є зображенням золотого двоголового орла. Він змінив герб Чорногорії, який був прийнятий в 90-х, та був зображенням білого орла. Також герб Чорногорії займає центральне місце на державному прапорі.

Історія герба

[ред. | ред. код]
Герб князівства Чорногорії (1852—1910) на монеті 10 пар 1906 р.

Герб зображає двоголового орла в польоті, який повторює емблему династії Петровичів — першої королівської династії Чорногорії, та герб Візантії.

Лев з піднятою правою лапою, що зображений на щиті, символізує владу єпископа, а також є однією з алегорій Воскресіння та самого Христа. Цей символ походить від герба Венеції, яка мала дуже сильний вплив на розвиток регіону в Середньовіччі.

Коли Чорногорія вперше одержала незалежність, вона стала теократичною державою, це було зумовлено консолідацією сербів-християн проти османів-мусульман. З цієї причини провідну роль Церкви було відображено у геральдиці того часу. Після встановлення світської королівської династії в 1851 році лева було зміщено нижче орла, хоча ініціали правителя все ще містилися на щиті.

Соціалістичний герб

[ред. | ред. код]

Герб СР Чорногорія був прийнятий 31 грудня 1946 р. та являє собою зображення гори Ловчен, оточеної морем, на вершині якої знаходиться мавзолей Ньєгоша. Композиція оточена золотим вінком з стрічками національного триколору, а зверху, зображення вінчає червона зірка.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]