Герб Соломонових Островів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Соломонових островів
Деталі
Затверджений 7 липня 1978 року

Герб Соломонових Островів прийнятий 7 липня 1978 року.

Опис[ред. | ред. код]

У золотому щиті зелений андріївський хрест, обтяжений двома схрещеними срібними списами з чорними луком і стрілами і коричневим традиційним щитом. Праворуч і ліворуч від зображення щита знаходяться зображення коричневої черепахи. Синя глава обтяжена орлом між двома фрегатами природних кольорів.

Щит покритий шоломом. Намет і буралет є срібно-блакитний. Над шоломом — зображення традиційного човна у сріблі, над яким — стилізоване зображення золотого сонця. Щитотримачі: зелений крокодил і акула.

Щит знаходиться на стилізованому коричневому зображенні фрегата, під яким розташований національний девіз Соломонових Островів англійською: «To Lead is To Serve» («Лідерство означає службу»).

Пояснення символіки[ред. | ред. код]

Герб Британських Соломонових Островів на колоніальному прапорі

Численні символи на щиті уособлюють чотири округи, що існували під час британського протекторату. Орел — округ Малаїта, щит — Центральний округ, черепахи — Західний округ і фрегати — Східний округ. Ці чотири символи також перебували на колоніальному гербі, у верхній частині якого також було розташоване зображення лева. На іншому колоніальному гербі знаходиться зображення срібної черепахи; верхня частина герба пофарбована в чорний колір з вісьмома срібними вістрями, які символізують вісім головних островів колишньої колонії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]