Емблема Індії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Емблема Індії
Герб Британської Індії, 1858—1947
Герб Португальської Індії, 1951—1974

Емблема Індії — державний герб Індійської Республіки, що є адаптованим зображенням «Левової капітелі», що була встановалена на одному з Едиктів Ашоки у Сарнатхі. Імператор Ашока встановив едикт з капітеллю для того, щоб відмітити місце, де Будда Гаутама почав вчити Дхарму і де була заснована велика буддистська санґха. Зображення цієї скульптури було проголошено Національною емблемою Індії 26 січня 1950 року, у день, коли Індія стала республікою.

На емблемі зображені три азійських лева на круглій абаці. Четвертий лев знаходиться позаду і схований з виду. Емблема символізує націю, що «відважна у хоробрості, сильна в тілі, розсудлива у пораді та лякає супротивників». Абака прикрашена чотирма тваринами — символами чотирьох напрямків: лев — півночі, слон — сходу, кінь — півдня і бик — заходу (видимі лише кінь та бик). Абака спирається на розкритий лотос, що символізує джерело життя. Нижче за абаку розташований девіз, записаний санскритом: सत्यमेव जयते, Satyameva Jayate — «лише істина перемагає», це цитата з Мундака-Упанішади, асоційованої з Атхарваведою.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]