Герб Центральноафриканської Республіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Центральноафриканської Республіки
Деталі

Герб Центральноафриканської Республіки був прийнятий у 1963 році, через 3 роки після оголошення незалежності, при президенті Давида Дако.

Оформлення герба[ред. | ред. код]

У центрі герба знаходиться майже квадратний, розділений на чотири частини щит. У кожній його частині зображені: угорі ліворуч — білий слон на зеленому тлі, праворуч від нього — зелений баобаб на білому тлі, внизу зліва — на жовтому тлі розташовані три чотирикінцеві білі зірки, внизу праворуч — на темно-синьому тлі зображено червоно-коричневу руку. У самому центрі щита знаходиться невеликий червоний квадрат з білим колом усередині, в якому зображена карта Африки і по її центру п'ятикутна, жовта зірка. З кожного боку щита зображено прапор Центральноафриканської Республіки. Вище щита — жовте сонце, що сходить, нижче — медаль. Верх і низ герба закінчується двома стрічками з написами. На верхній стрічці напис на мові санго «Zo kwe zo» («Кожна людина є людиною»), на нижній французькою мовою — «Unité, dignité, travail» («Єдність, гідність, праця»).

Значення символів[ред. | ред. код]

Слон і баобаб символізують природу і фортецю країни. Рука є символом політичної партії, яка була при владі коли приймався герб. Три зірки означають алмази, якими багата країна. Центральна частина герба з п'ятикутною зіркою символізує центральне становище республіки на африканському континенті. 17 променів сонця символізують 16 префектур і столицю Бангі.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]