Емблема Об'єднаних Арабських Еміратів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб ОАЕ
Герб ОАЕ у 1973-2008
Деталі
Носій ОАЕ
Затверджений 2008

Герб ОАЕ — один з офіційних символів держави.

Опис[ред. | ред. код]

На гербі ОАЕ зображений жовтий сокіл — символ єдиновладдя в країні, більшу частину якої займає пустеля. Хвостове оперення символізує сім еміратів — 7 пір'їн.

Якщо раніше соколине полювання було для жителів узбережжя засобом добування їжі, то нині воно збереглося у вигляді елітарної розваги, доступного лише найзабезпеченішим людям. Зараз в ОАЕ таке полювання заборонене (заради збереження поголів'я пустельних тварин), і аматорам цього спорту доводиться літати в інші пустельні країни, наприклад, у Туркменістан. У Дубаї існує спеціальна лікарня для соколів з устаткуванням для анестезії, серцевими стимуляторами та рентгенівськими апаратами.

На груди в сокола в червоному колі (символ мужності й незалежності в боротьбі за волю) по блакитних морських хвилях плавно сковзає дерев'яна шхуна «доу». Саме на таких судах виходили в море арабські нирці за перлами. І не тільки вони — море борознили войовничі пірати.

Торгівля й морська справа здавна були основними заняттями жителів узбережжя. Із Заходу й Сходу в порти Аравійського півострова з'їжджалися ювеліри, торговці перлами й коштовностями.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]