Дівчина (партнер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Подруга чи подружка, також дівчина, дівка (англ. girlfriend) — широко розповсюджений термін, що означає молодого партнера жіночого роду у незаміжніх романтичних стосунках. Аналогічним терміном стосовно юнаків є «хлопець».

Інші терміни[ред. | ред. код]

  • Особу жіночого роду в «дорослих» (дослівно з англ. adultery) статевих стосунках з одруженим чоловіком (чи жінкою) називають коханкою. Термін «коханка» також іноді застосовують стосовно дівчини (англ. girlfriend), коли хочуть акцентувати наявність статевих зносин в інтимних стосунках.
  • Слово дівчина також означає юну особу жіночої статі.
  • Слово «подружка» у звичному розумінні означає друга жіночого роду іншої жінки чи дівчини, або хлопця/чоловіка (без статевого контексту).
  • Дорослих партнерів у незаміжніх стосунках також/найчастіше описують як тих, що «живуть разом» (з дослівним змістом вкладеним у фразу), або ж використовують юридичний термін «цивільний шлюб» (що є в цьому разі помилковим, доречнішим є «фактичний шлюб»).

Різниця з терміном «друг-леді»[ред. | ред. код]

Схожим, але більш абстрактним концептом є «друг-леді» (англ. lady friend) — компаньйон жіночого роду, що по рівню близькості менше ніж дівчина (girlfriend) але більше, ніж друг. Простіше кажучи — це означає, що стосунки не обов'язково платонічні, як і з іншого боку вони не є обов'язково ексклюзивними, серйозними (тут у значенні з планом створення сім'ї у найближчому майбутньому) чи відданими один одному (англ. commited) та довгостроковими. Також даний термін уникає таких відвертих висновків в сексуальному плані, які самі собою нав'язуються якщо називати жінку коханкою або пасією — а тому іноді застосовується як евфемізм. Все ж, таке використання — це не загальний випадок, і найчастіше «lady friend» застосовується для опису стосунків, коли точний статус жінки, з якою пов'язаний чоловік, невідомий оповідачу. Наприклад — заголовки журналів-таблоїдів дуже часто говорять, що ту чи іншу зіркову особистість помітили у компанії нової «lady friend». «Lady friend» також може означати романтичні стосунки зі старшою жінкою, коли слово «дівчина» (англ. girl) погано підходить, з огляду на вік.

Див. також[ред. | ред. код]