Операція «Дропшот»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Операція «Дропшот» (англ. Operation Dropshot) — розроблений Міністерством оборони США план можливої ​​запобіжної ядерної та звичайної війни з Радянським Союзом та його союзниками для протидії радянському захопленню Західної Європи, Близького Сходу та частин Східної Азії, очікуваному приблизно 1957 року. План готувався 1949 року на ранніх стадіях Холодної війни і був розсекречений 1977 року. Хоча сценарій і використовував ядерну зброю, вона не мала вирішальної ролі.

У той час американський ядерний арсенал був обмежений за розмірами, розташований переважно на території США, і залежав від бомбардувальників для доставки до цілі. Операція «Дропшот» включала плани атак з використанням 300 ядерних бомб і 29 000 вибухових бомб на 200 цілях у 100 містах і селах, щоб знищити 85 відсотків промислового потенціалу СРСР одним ударом. Між 75 і 100 з 300 ядерних боєголовок планувались для знищення радянських бойових літаків на землі.

Сценарій був розроблений до того, як на озброєнні з'явились міжконтинентальні балістичні ракети, і навіть містив примітку, що весь план буде недійсним, якщо ракетна техніка стане дешевим і ефективним засобом доставки ядерної зброї. Ці документи пізніше були розсекречені і опубліковані як Dropshot: Американський план третьої світової війни проти Росії 1957 року (назва книги, ISBN 080372148X).

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Ross, Steven T. (1996). American War Plans, 1945-1950: Strategies for Defeating the Soviet Union. Frank Cass.