Пінг-понгова дипломатія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Дипломатичний пінг-понг, Пінг-понгова дипломатія» — обмін гравців в настільний теніс між КНР і США в 1971—1972. Підготовку до візиту Ніксона в КНР здійснювали американські дипломати, що таємно відвідували КНР з командою з настільного тенісу[1].

Історія[ред. | ред. код]

Під час перебування команди США з настільного тенісу в Японії (в цей час там проходив 31-й[en] чемпіонат світу), 6 квітня 1971, ними було отримано запрошення відвідати КНР. З перших років існування КНР спорт грав важливу роль в міжнародних відносинах. 12 квітня 1971 команда і супроводжуючі її журналісти стали першою американською спортивною делегацією, яка відвідала Пекін з 1949. Захід проходив за підтримки Національного комітету американо-китайських відносин[en]. Безпосередньо перед візитом команди з настільного тенісу, 11 американців були допущені в КНР на один тиждень, так як вони відкрито заявляли про свою приналежність до «Партії чорних пантер», і КНР сприймав цю міжнародну організацію як борців за дотримання прав людини. [джерело не вказане 3691 день]

Це було незвично, з огляду на те, що високопоставлені громадяни США, такі як, наприклад, сенатор Юджин Маккарті[en], цікавилися відвідуванням КНР після виборів 1968, однак не могли отримати схвалення на найвищому рівні.

Відображення в культурі[ред. | ред. код]

У фільмі «Форрест Ґамп» головний герой стає одним з членів збірної США з пінг-понгу, яка приїхала до Китаю.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]