Супутникова криза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

На супутник кризи був період страху і тривожності у західних країн про передбачувану технологічний розрив між США і СРСР, викликаного Радянський запуск Супутника-1, першого у світі штучного супутника. криза була ключовою подією у «холодній війні», що викликало створення НАСА і космічної гонки двох наддержав. Супутник був запущений 4 жовтня 1957 року з космодрому Байконур.

Фон[ред. | ред. код]

Сполучені Штати є домінуючою світової держави на початку 1950-х років. Локгід U-2 літак-шпигун польоти над СРСР забезпечував інтелект, який США утримували перевагу в ядерний потенціал. Тим не менш, розрив у рівні освіти був виявлений при дослідженнях, проведених у період між 1955 і 1961 повідомив, що в СРСР було навчання в два-три рази, як багато вчені рік, як Сполучені Штати. запуск і орбіту Супутник 1 припустив, що СРСР вніс істотний стрибок вперед у технології, що було розцінено як серйозна загроза національній безпеці США. Це підштовхнуло США внести суттєві федеральні інвестиції в дослідження та розробки, освіта та національну безпеку. в Юноні мені ракету, яка несла перший американський супутник Експлорер-1 був готовий до запуску в 1956 році, але цей факт був засекречений і невідомий публіці. Армія модуля PGM-19 Юпітер, з якого Юнона була виведена був законсервований за наказом міністра оборони Чарльз Ервін Вілсон в умовах активного суперництва з ВПС США з модуля PGM-17 ТОР.

Запуск[ред. | ред. код]

СРСР використовував МБР технології для запуску Супутника в космос. Це давало радам двох пропаганди переваг перед США відразу: можливість відправити супутник на орбіту, і доказом відстань можливості своїх ракет. це доводить, що у Рад було ракет, здатних посилати ядерної зброї з Росії в Західну Європу і навіть Північну Америку. Це була сама безпосередня загроза, що запуск Супутника-1 представляє. США, країна з історією географічних безпеки від європейських воєн, раптом здався вразливим.

Фактором, що сприяє кризи Супутник був, що Радянський Союз ще не був опублікований фотознімок супутника за п'ять днів після запуску. до цього моменту його появи залишалися загадкою для американців. Ще одним фактором було вага супутника від 184 фунтів (83 кг), порівняно з планами США запустити супутник на 21,5 кг (9,8 кг). Радянський позовом здавалося образливим для багатьох американських чиновників, які сумнівалися в її вірогідності. Американські ракети в той час випускали по 150 000 фунтів-сили (670,000 Н) з тяги і влада США припускали, що радянські ракети, яку запустили Супутник у космос було вироблено 200 000 фунтів-сили (890,000 Н) тяги. По суті, ракета Р-7, яка запустила супутник-1 в космос виробили майже 1 000 000 фунтів-сили (4,400,000 Н) тяги. Всі ці фактори сприяли американського народу думка, що вони сильно відстали від Рад у розробці космічних технологій.

Годин після старту, Університет штату Іллінойс в Урбана–Шампейн астрономії кафедра сфальсифіковані спеціальний інтерферометр для вимірювання сигналів із супутника. Дональд Б. Гілліс і Джим Снайдер запрограмували ILLIAC я комп'ютер для розрахунку орбіти супутника від цих даних. Програмування та розрахунок була завершена менш ніж за два дні. Швидке публікації ефемерид (Орбіта) в журналі Природа протягом місяця після запуску супутника допомогла розвіяти деякі побоювання, створених запуску супутника. Це також підтверджують правильність паразитна думка про те, що запуск супутника є частиною організованих зусиль, щоб домінувати в просторі. Успішний запуск Супутника-1 і наступного провалу перших двох авангардний проект запуску спроби, значно посилили сприйняття в США про загрозу з боку Радянського Союзу, сприйняття, які зберігаються після «холодної війни» почалася після II Світової Війни. Ті ж ракети, яку запустили супутник може послати ядерну боєголовку в будь-яку точку світу в лічені хвилини, оголюючи континентальної частини Сполучених Штатів океанічних оборону. Радянський Союз продемонстрував цю можливість на 21 серпня з 6000 кілометрів (3,700 Мі) льотні випробування Р-7 ракета-носій. На заході була озвучена ТАСС п'ять днів і був широко повідомлялося в інших ЗМІ.

Ейзенхауера реакції[ред. | ред. код]

П'ять днів після запуску Супутника-1, першого у світі штучного супутника, Ейзенхауер звернувся до народу Сполучених Штатів. Після того, як відповідаючи на питання кореспондента про проблеми безпеки щодо російського супутника, Ейзенхауер сказав: «Тепер, поки сама супутникове стурбований тим, що не викликає мої побоювання, ні на йоту».

Ейзенхауер зробив аргумент, що супутник був тільки наукове досягнення і не військова загроза або зміни у світову державу. Ейзенхауер вважав, що вага супутника «не сумірні ні з чим має великого військового значення, і це теж фактор, поставивши його в [належного] точки зору».

У 1958 році Ейзенхауер оголосив три «незаперечні факти» Сполучені Штати повинні протистояти:

  • СРСР обігнав США і решти вільного світу" у наукових і технологічних досягнень в космосі.
  • Якби СРСР зберегти цю перевагу, він може використовувати його в якості засобу для підриву престижу і лідерства Сполучених Штатів.
  • Якби СРСР став першим досягти значно перевершує військові можливості в космічному просторі і створити дисбаланс сил, вона може представляти пряму військову загрозу для Сполучених Штатів.

Він пішов за цією заявою, сказавши, що Сполучені Штати повинні відповісти на ці виклики «спритність і невтомність». Ейзенхауера здатність випромінювати впевненість про ситуації був обмежений, тому що його впевненість була заснована на нелегальної розвідки. як такий, йому не вдалося розвіяти побоювання, що стався зсув у владі між американцями і порадами. сприйняття рад як більш сучасні, ніж у американців була підкріплена Ейзенхауера старовинному стилі. запуск Супутника-1 також вплинуло на рейтинги Ейзенхауера в його поголовно, від якої він нарешті одужав.

ЗМІ і політичний вплив[ред. | ред. код]

ЗМІ викликало моральну паніку, написавши сенсаційну штук на подію. В перший і другий дні після події, Нью-Йорк Таймс пише, що запуск Супутника-1 був одним з основних глобальних пропаганди і престижу тріумфом російського комунізму. до того, як народ Сполучених Штатів були схильні безлічі новинних повідомлень чи стало це «народ в шоці». ЗМІ не лише суспільні, але й створили істерію. журналісти сильно перебільшують небезпеку радянського супутника для власної вигоди. 9 жовтня 1957, знатний фантаст і вчений Артур Кларк сказав, що день супутник облетів навколо Землі Сполучені Штати стали країною другого сорту.

Політики використали цю подію, щоб підтримати свої рейтинги в опитуваннях. дослідження і розробки був використаний як засіб пропаганди і Конгрес витрачав великі суми грошей на сприйняття проблем американської технологічної недостатності. після запуску Супутника-1 радники з національної безпеки переоцінив СРСР поточні і потенційні ракетні сили, які стривожили частини Конгресу і виконавчої влади. коли ці оцінки були звільнені, Ейзенхауер був змушений у прискореному ракетної гонці, щоб заспокоїти тих, які стосуються безпеки Америки. Супутник спровокував з'їзд у прийнятті заходів щодо вдосконалення організації держав, що стоять в галузі науки.

Радянський Союз також доклав руку до політичної експлуатацію подія. Микита Хрущов, лідер СРСР, відбивається на подію: «це завжди звучало добре говорити в публічних виступах, що ми могли вразити літати на будь-які відстані з нашими ракетами. Незважаючи на широкий радіус ураження, викликані нашими ядерними боєголовками, точністю ще треба — і це було важко досягти». свого часу Хрущов заявив, що «наші потенційні вороги пересмикує від страху». Політичний аналітик Семюел марки негайно провела дослідження громадської думки про «Супутник» і «не знайшов жодних доказів, що будь-яка паніка або істерика в реакції громадськості», що підтверджує, що він був елітним, не популярні, паніка.

Відповідь[ред. | ред. код]

Сполучені Штати[ред. | ред. код]

Запуск стимулювало ряд ініціатив Сполучених Штатів, — від оборони до освіти. Підвищена увага приділялася Військово-Морського Флоту авангардний проект для запуску американського супутника на орбіту. Там був відновлений інтерес у попередньому провідника програми, що запустив перший американський супутник на орбіту 31 січня 1958 року. У лютому 1958 року Ейзенхауер санкціонував формування перспективних досліджень проекти Агенції, пізніше перейменований в передових оборонних дослідницьких проектів агентства (DARPA), яке в Міністерство оборони (Дод) для розробки нових технологій для американських військових. 29 липня 1958 року він підписав Національне управління по аеронавтиці і космічним законом, про створення НАСА.

Менш ніж через рік після запуску супутник пройшов з'їзд Національної оборони закон Про освіту (NDEA). Цей закон був чотирирічний програми, які вкладали мільярди доларів у систему освіти США. В 1953 році уряд витратив $153 млн, і коледжі взяв $10 млн фінансування, однак, до 1960 р. загальний обсяг фінансування зріс майже вшестеро через NDEA. після первинного шоку, космічна гонка почалася, провідних на першого людини запустили в космос, Аполлон і перші люди Землі на Місяці в 1969 році.

Агітації в 1960 році на закритті «ракетний розрив», Ейзенхауера наступник Джон Кеннеді вирішив розгорнути 1000 ракет Мінітмен. Це було багато більше МБР, ніж Радянський Союз свого часу. хоча Кеннеді не користь масивної американської пілотованої космічної програми в той час як в Сенаті США під час Ейзенхауера термін, реакція громадськості на СРСР запуск першої людини на орбіту, Юрій Гагарін, 12 квітня 1961 Сід Кеннеді, щоб підняти ставки в космічній гонці, поставивши за мету висадки людей на Місяць. Кеннеді стверджував, що «якщо Поради контроль простору вони можуть управляти на землі, як і в минулі століття народ, який контролював моря переважають материки». Ейзенхауер не погодився з Кеннеді мета, назвавши її «трюком». Кеннеді в приватному порядку визнали, що космічна гонка була марна трата грошей, але він знав, що є вигоди від переляканого електорату. у космічній гонці було менше про безперечну важливість і про престиж і заспокоєння громадськості.

«Супутник» криза викликав у США диск, щоб повернути лідерство в освоєнні космосу від Рад, і підігрів його поїздка до землі людей на Місяць. американські чиновники мали різні думки, в той час, деякі реєструючий сигналізація, іншим відкидаючи супутника. Джеральд Форд, конгресмен-республіканець зі штату Мічиган, заявив, що «у нас середина західники іноді називають изоляционистами. Я не згоден з ярликом; але не може бути ізоляціоністи в будь-якому місці, коли термоядерні боєголовки може блимати вниз з космосу на гіперзвукової швидкості, щоб досягти будь-якої точки на Землі хвилин після його запуску». Колишніх Сполучених Штатів контр-адмірал Росон Беннетт, начальник військово-морських операцій, заявив, що супутник був «шматок заліза майже будь-хто міг запустити».

Кризи супутник також стимулювало суттєві зміни в науковій політиці Сполучених Штатів, яка забезпечує основу для сучасних академічних наукових досліджень. у середині 1960-х років НАСА представила майже 10 відсотків федеральних коштів на наукові дослідження.

Подальше розширення було зроблено у фінансуванні і дослідженню космічного зброї і протиракетної оборони у вигляді анти-балістичних ракет пропозиції. освітніх програм були розпочаті, щоб виховати нове покоління інженерів і підтримка була різко підвищена для наукових досліджень. Конгрес збільшив Національний науковий фонд (ННФ) асигнувань на 1959 р. до $134 млн, майже на $100 млн більше, ніж роком раніше. До 1968 році бюджет НФС становив близько 500 мільйонів доларів.

За словами Марії Торстен, американці випробували «техно-інша порожнеча» після кризи «Супутник» і продовжують висловлювати прагнення до «інший супутник» для підвищення освіти та інновацій. У 1980-ті роки, розквіт Японії заповнив порожнечу тимчасово. Після Супутник кризи, лідери експлуатував «трепет вчення» організація навчання на основі однієї моделі освітньої національної безпеки: з математикою і наукою, яка виступає за першість в області науки і техніки, іноземних мов і культур для можливого шпигунства, історії та гуманітарних наук національного самовизначення". Американські лідери не були в стані експлуатувати образ Японії як ефективно, незважаючи на свої уявлення про супер-розумних студентів і сильна економіка.

Сполучене Королівство[ред. | ред. код]

У Великій Британії запуск першого супутника викликало здивування, змішане із захопленням, відчуваючи на зорі космічної ери. Він також викликав почуття смутку, бо це нагадало громадськості про свою націю втрати престижу й влади на світовій арені. Криза незабаром став частиною більш широкого оповідання «холодної війни». значна частина населення нервозність, які там існували, були розвіяні, коли Поради запустили лайку (один з декількох космічних собак, відправлених в космос протягом 1950-х і 1960-х років) в космос у листопаді 1957 року на борту «Супутник-2», яка вважалася менш небезпечним і більш як пропагандистський маневр, щоб викликати заворушення.