Юрій Климович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юрій Климович
{{{ім'я}}}
Війт Києва
1565 — 1566
Попередник Богуш Ленкевич
Наступник Василь Черевчей
Народився невідомо
Помер не раніше 1575
Підданство Велике князівство Литовське
Рід Климовичі
Батько Степан Климович
Чоловік Домна Малкович
Діти один син

Юрій Климович (? — після 1575) — діяч київського магістрату, війт Києва в 1565–1566 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з заможного міщанського роду Климовичів. Про нього є згадка, що займався торгівлею, сплавляючи різний крам річкою Дніпро на ком'ягах (тип сплавного судна без щогл, прямокутної форми). Вперше згадується 1552 року в «Описі київського замку». Тоді вже входив до київського магістрату.

На початку 1560-х років стає райцею. 1563–1564 роках з райцями виступив проти стягнення з Києва 200 кіп литовських грошей з міських капщизних сум (отримувалися з податку на горілку). У березні того ж року за наказом київського воєводи князя Костянтина Василя Острозького Климовича та райцю Анжрій Кошколдейовича було заарештовано. Втім магістрат продовжував боротьбу. Лише в липні 1564 року рішення великого князя литовського та короля Сигізмунда II Августа міщани були звільнені від сплати воєводі капщизнини, а Юрія Климовича було звільнено з-за ґрат. Після цього був обраний бурмистром.

У 1565 році стає війтом. Продовжив захист інтересів магістрату і міщан проти Острозького, який продовжив намагання підкорити своїй владі Київ у порушення магдебурзьких привілеїв. У 1566 році з невідомих причин (можливо під тиском київського воєводи) втратив свою посаду. Новим війтом став Василь Черевчей. Остання згадка про Климовича відноситься до 1575 року.

Джерела[ред. | ред. код]