Geo (автомобільна марка)

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
Geo
Тип Підрозділ General Motors
Галузь автомобільна промисловість
Гасло Get to know Geo
Попередник(и) Asünad
Наступник(и)
(спадкоємці)
Pontiac Aztekd
Засновано 1989
Закриття (ліквідація) 1997
Причина закриття полгинута Chevrolet
Штаб-квартира Детройт
Власник(и) General Motors
Холдингова компанія General Motors

CMNS: Geo на Вікісховищі

Geo — підрозділ американського концерну General Motors, що існував з 1989 по 1997 рік і займався випуском недорогих компактних автомобілів. Підприємство було створено при тісній співпраці з компаніями Toyota і Suzuki. Спільно з цими японськими автовиробниками було запущено на заводі CAMI (Канада) виробництво моделей Geo Metro і Geo Tracker, а на заводі NUMMI (Каліфорнія, США) моделі Geo Prizm. Моделі Geo Spectrum і Geo Storm відбувалося на заводі Isuzu в Японії.

Автомобілі марки Geo реалізовувалися через торгову мережу Chevrolet. Перші роки автомобілі марки були досить популярні на ринку, рівень продажів перевищував понад 300 тис. одиниць на рік. Однак до середини 90-х років попит на ці автомобілі впав. У 1997 році було прийнято рішення про закриття марки. Всі моделі фірми були віддані марці Chevrolet.

Модельний ряд[edit | edit source]

Metro[edit | edit source]

Субкомпактний автомобіль, випускався з 1989 по 1994 рік. Заснований на моделі Suzuki Swift. Були доступні 3-х і 5-дверний хетчбек, седан і кабріолет. Встановлювалися 2 види двигунів: 1,0 л. (56 к.с.) і 1,3 л (70 к.с.).

Spectrum[edit | edit source]

Geo Spectrum - компактний автомобіль, що випускався в США з 1985 року під маркою Chevrolet Spectrum. З відкриттям марки Geo ця модель була переведена під цю марку. Був копією японського Isuzu Gemini 2 покоління.

Prism[edit | edit source]

Geo Prism був копією популярної Toyota Corolla (Е90 і Е100). Був направлений на заміну Chevrolet Nova. Випускався в кузові седан і п'ятидверний хетчбек. Автомобіль Prizm випускався довше, ніж будь-яка інша модель Geo: його виробництво почалося в 1991 році і тривало до 1997 року. А після 1997 року випускався вже під маркою Chevrolet Prizm.

Storm[edit | edit source]

Geo Storm, як і інші моделі марки, був не самостійною моделлю, а копією японського автомобіля Isuzu Impulse. Автомобіль імпортувався з Японських заводів. У порівнянні з оригінальною моделлю, Storm мав більш просту конструкцію: простіша підвіска, була відсутня повнопривідна версія. На машини встановлювалися бензинові мотори об'ємом 1,6 і 1,8 літра.

Tracker[edit | edit source]

Компактний позашляховик Geo Tracker з'явився на ринку Північної Америки в 1988 році. Спочатку його експортували з Японії, але незабаром було виробництва на спільному заводі GM і Suzuk i CAMI (Канада). Автомобіль комплектувався 1,6 літровим двигуном потужністю 80 к.с. (Після 1996 року - 96 к.с.), п'ятиступінчастою МКПП і повним підключається приводом. Виробництво цієї моделі тривало до 1998 року, коли на зміну йому прийшло нове покоління позашляховика, яка також є копією Suzuk i, але продавався в Америці вже під маркою Chevrolet.