Hummer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Га́ммер (англ. Hummer) — марка автомобілів General Motors.

Hummer wordmark.svg

Історія марки[ред. | ред. код]

Hummer-лімузин

Марка зародилася в результаті конверсії американського армійського позашляховика HMMWV M998 (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle), скорочено «Га́мві» (англ. HUMVEE).

Розробкою позашляховика займалася північноамериканська компанія AM General. Початок проєкту HMMWV було зроблено в 1979 році. Метою проєкту була розробка автомобіля, повністю відповідного чималим армійським вимогам.

HMMWV

У 1981 році, «Гамві» був прийнятий на озброєння США, і став всесвітньо відомим після участі у війні у Перській затоці проти Іраку. Сьогодні «Гамві» стоїть на озброєнні більше 40 країн світу, і виробляється в різних модифікаціях, що робить його справді багатоцільовим військовим транспортом.

У 1992 році, почалося виробництво цивільної моделі «Гамві», яка і отримала назву Hummer H1. Виробництвом цивільної моделі зайнялася північноамериканська компанія General Motors. Цивільна версія позашляховика відрізнялася від військового всього декількома змінами.

Літом 2008 року, у зв'язку з фінансовим положенням General Motors і сильним падінням попиту на продукцію Hummer, корпорація ухвалила рішення про продаж марки. Майже рік велися переговори з потенційними покупцями з Китаю, Індії, Росії і інших країн. У результаті вибір був зупинений на китайській компанії Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Co, з якою 2 червня 2009 року (через день після оголошення про банкрутство GM) був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, — попередня угода про продаж бренду.

24 лютого 2010 року GM заявила про початок процедури ліквідації бренду Hummer, унаслідок зриву операції з боку китайських регулюючих державних органів.[1]

26 травня 2010 р. з конвеєра заводу General Motors в американському Шрівпорте (штат Луїзіана) зійшов останній позашляховик марки Hummer. Після припинення виробництва автомобілів Hummer підприємство робить випуск Chevrolet Colorado і GMC Canyon.

Порівняння Hummer H1 і HMMWV[ред. | ред. код]

Цивільна модифікація H1 повністю заснована на військовій моделі HMMWV. На відміну від військового HMMWV, в цивільній модифікації відсутня броня і озброєння, за рештою технічних характеристик він повністю повторює військову модель. Так само, в стандартній комплектації цивільної моделі H1 присутні салон підвищеного комфорту, зручні сидіння, аудіосистема і клімат-контроль. Окрім цього, в цивільній моделі була змінена електрична схема, яка стала 12-вольтовою і включає дві 12-вольтові батареї, увімкнених паралельно, на відміну від військового HMMWV, де дві батареї увімкнено послідовно для отримання 24 вольт.

Модельний ряд[ред. | ред. код]

На сьогоднішній день припинений випуск всіх моделей Hummer.

  • Hummer H1 (модель була знята з виробництва в червні 2006 року)
  • Hummer H2 (модель була знята з виробництва в 2009 році)
  • Hummer H3 (модель була знята з виробництва в травні 2010 року)

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Hummer — ликвидация, auto.mail.ru, 25.02.2010