Krastin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Krastin
Krastin Automobile Company
Тип фірма
Галузь Автомобілебудування
Засновано 1901
Засновник(и) Аугустс Крастіньш
Закриття (ліквідація) 1904
Причина закриття Банкрутство
Штаб-квартира Клівленд, штат Огайо, США
Продукція Транспортні засоби

Krastin (Крастін) — з 1901 року американський виробник автомобілів. Штаб-квартира розташована в місті Клівленд, штат Огайо. У 1904 році компанія припинила виробництво автомобілів.

Аугустс Крастіньш[ред. | ред. код]

Аугустс Крастіньш народився в 1859 році в сім'ї коваля з Лієпаї, в юнацькому віці він найнявся слюсарем і водієм паромобіля до барона Макса фон Фольф Хінценберга з Відземе. Помітивши талант молодої людини, барон бажав допомогти йому з освітою і пише рекомендацію до Німеччини, проте замість Німеччини Аугустс в 1892 році вирушає до США, в місто Клівленд. Там він влаштовується на Brush Electrical Machines, яка займалася виготовленням промислових електрогенераторів. В Клівленді вже була невелика діаспора переселенців з Латвії, так Рауфманіс до кінця 1880-х років мав велику друкарню в місті Клівленд, латиші там навіть заснували латиську лютеранську церкву, біля витоків якої був Ханс Ребане, який вважався латишем, але мав естонське прізвище.

Заснування компанії. Початок виробництва автомобілів[ред. | ред. код]

Аугустус Крастіньш на Krastin Gasoline Automobile

У 1896 році він збирає свій перший автомобіль, конструктивно схожий на продукцію німецького Daimler, а через п'ять років засновує свою власну справу — Krastin Automobile Manufacturing Co (написання прізвища було змінено заради милозвучності), тоді ж був сконструйований автомобіль, який публіці показали тільки в 1902 році. Машина з 1-циліндровим 10-сильним мотором мала ряд інноваційних рішень, двигун був розташований спереду, привід від 3-ступінчастої коробки передач був карданним, коробка передач управлялася через селектори, встановлені на кермовому колесі, свічки в двигуні мали систему автоматичного очищення.

Припинення виробництва автомобілів. Закриття компанії[ред. | ред. код]

У серію пішли 2-циліндрові моделі, потужністю 10 і 15 к.с., які оснащувалися кузовом тонно, також передбачалося запустити у виробництво 24-сильну модель з 6-місним кузовом турінг. За 1903 рік було виготовлено всього 11 екземплярів автомобілів, але в 1904 році по фірмі було завдано серйозний удар — згорів завод, але інвестори вирішили не спонсорувати відновлення виробничих потужностей, які не були застраховані, оскільки підприємство не виправдало надій за час свого існування — було продано всього чотири машини з одинадцяти виготовлених.

Крастіньшу довелося поховати свою мрію про власні автомобілі, він влаштувався в De Dumo Manufacturing Co, яка займалася виробництвом сільськогосподарської техніки, в 1929 році він перейшов у фірму Cavall Steel Products Co, що також займалася сільгосптехнікою, а через 13 років Крастіньша не стало.

Список автомобілів Krastin[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kimes, Beverly R., Editor. Clark, Henry A. (1996). The Standard Catalog of American Cars 1805–1945. Kraus Publications. ISBN 0-87341-428-4.
  • Lent, Henry B. (1974). Car of the Year. E.P. Dutton and Company. ISBN 0-525-27451-0.
  • G.N. Georgano (1968). The Complete Encyclopedia of Motorcars, 1885 to Present.
  • Wise, David Burgress (2000). The New Illustrated Encyclopedia of Automobiles. Chartwell Books. ISBN 0-7858-1106-0.
  • Georgano, N. (2000). Beaulieu Encyclopedia of the Automobile. London: HMSO. ISBN 1-57958-293-1.