Porsche

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Porsche

Porsche (По́рше, повна оригінальна назва — Die Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, скор. Porsche AG (укр. Акціонерне товариство Порше) — німецька автобудівна компанія, що з 2007 року на 100% належала холдингу Porsche Automobil Holding SE. З 7 грудня 2009 49,9% акцій компанії належить концерну Volkswagen AG. Компанія спеціалізується на випуску легкових спортивних та гоночних автомобілів. Штаб-квартира компанії знаходиться в Штутгарті, основні заводи в Штутгарті і Лейпцигу.

Голова правління — Міхаель Махт, голова наглядальної ради — Вольфганг Порше.

Історія[ред.ред. код]

Porsche 356 — перший серійний автомобіль Porsche

Датою заснування компанії вважається 1931 рік, коли інженер-механік Фердинанд Порше відкрив власне конструкторське бюро. До цього він попрацював у численних компаніях, в тому числі 17 років він був технічним директором (головним конструктором) в австрійській філії Даймлера, потім протягом 6 років очолював конструкторське бюро і був членом правління «Daimler-Motoren-Gesellschaft», що пізніше перетворилася в Daimler-Benz AG.

До Другої світової війни компанія випускала також авіаційні та танкові двигуни. У післявоєнні роки компанія випускала трактори. Після розробки на замовлення держави першого німецького «народного автомобіля» Фольксваген Тип-1 (пізніше названий «Жук») Фердінанд Порше створює схожого на «Жука» першого власного спортивного автомобіля, котрий починаючи з 1948 року випускає під назвою Porsche 356.

Виробництво[ред.ред. код]

Компанія випускає спортивні автомобілі декількох класів — спортивні родстери (Porsche Boxster, Porsche Cayman), спортивні купе (Porsche 911), SUV великого класу (Porsche Cayenne) та середнього класу Porsche Macan; супер-спортивні моделі Porsche Carrera GT та Porsche 918. З 2009 року компанія додала до свого модельного ряду також 4-дверний спортивний лімузин (за американською класифікацією «седан») Porsche Panamera. Моделі Порше мають високу надійність та гарантовану якість, оснащені потужними двигунами, що дозволяють розвивати високу динаміку, як правило мають задній або повний привід. В Європі основним конкурентом спортивних і гоночних моделей Porsche є автомобілі компаній Ferrari і Maserati.

Відношення з Volkswagen[ред.ред. код]

Виробництво Porsche значною мірою кооперується з Volkswagen. Поруч з участю в автоспорті ведеться робота над вдосконаленням конструкції автомобіля (і його вузлів) як такого: в різні роки були розроблені синхронізатори механічної КПП, автоматичні КПП з можливістю ручного перемикання (згодом — з кнопками перемикання на кермі), турбонаддув для серійного автомобіля, турбонаддув із змінною геометрією крильчатки турбіни в бензиновому двигуні, електронно-керована підвіска і т. д.

Участь у автоспорті[ред.ред. код]

Економічні показники компанії[ред.ред. код]

Porsche належить 25,1% акцій найбільшого європейського автовиробника Volkswagen AG. Загальна чисельність персоналу Porsche — 11,9 тис. чоловік (2005). Прибуток компанії за 2005 рік склав 6,57 млрд. євро. Виручка компанії за 2006 рік склала 7,23 млрд євро, роком раніше — 6, 57 млрд. Чистий прибуток за 2006 рік — 1,393 млрд євро. Реалізовано 97,5 тис. автомобілів. Чисельність працівників на 2007 рік — 11,4 тис. людей. За даними журналу Fortune, в автомобілях Porsche лише 20% зроблено руками власних робітників, інше припадає на частку постачальників.

Логотип[ред.ред. код]

Емблема фірми є гербом, котрий несе в собі наступну інформацію: червоно-чорні смуги і оленячі роги є символами німецької землі Баден-Вюртемберг (на території якої знаходиться Штутгарт), а напис Porsche і гарцюючий жеребець в центрі емблеми нагадують про те, що рідний для марки Штутгарт був заснований як кінна ферма в 950 році. Вперше цей логотип з'явився в 1952 році, коли марка вийшла на ринок США, для кращої упізнаваності. До цього на капотах моделі 356 просто був напис «Porsche».

Різне[ред.ред. код]

Компанія протягом довгого часу веде активну діяльність по організації спортивних клубів (клуби Porsche є в багатьох країнах Європи і Америки) і змагань серед різних класів своїх машин, регулярно проводяться декілька кубкових змагань. Цьому напряму її діяльності присвячена відеогра Need for Speed: Porsche Unleashed.

Модельний ряд[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Автомобіль Це незавершена стаття про автомобілі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Компанії Німеччини Це незавершена стаття про компанію або підприємство Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.