Iran Khodro

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Iran Khodro (перс. ایران خودرو‎) — найбільша іранська автомобілебудівна компанія. Штаб-квартира — в Тегерані. Випускає легкові автомобілі Samand і Peugeot. За ліцензією Mercedes-Benz випускаються вантажівки і автобуси.

Історія[ред.ред. код]

Була заснована в 1959 році. У цей час Іран випробував серйозний дефіцит сучасних автомобільних шин. Тому першочерговим завданням компанії було насичення внутрішнього ринку якісними недорогими покришками. Спочатку компанія називалася Khavar Company

У 1962 році Khavar Company стає найбільшим шинним виробником в Ірані. В цьому ж році компанія входить до складу індустріальної групи Khodro, яка займалася виробництвом і продажем автомобільних запчастин. Компанія під керівництвом братів Ахмада і Махмуда Хайямі зайнялася виробництвом автобусів і мікроавтобусів.

У 1963 році випускаються автобуси Mercedes-Benz 0302, Mercedes-Benz LP608, Mercedes-Benz OP. Через пару років налагоджується випуск мікроавтобуса моделі «Комер». Мікроавтобус випускається в декількох варіаціях: швидка допомога, фургон, мікроавтобус.

Що стосується випуску легкових автомобілів, то в основному випускали автомобіль «Пейкан» на базі Peugeot 504. Цей автомобіль припав до вподоби місцевому населенню. І незабаром він став поширеною маркою в Ірані.

У 90-ті роки з конвеєра сходять легкові автомобілі Peugeot 405 і Peugeot 205, мікроавтобус Mercedes-Benz 0508D, мікроавтобус «Караван», суперавтобус С400, мікроавтобус Hyundai. В кінці 90-х років президентом Ісламської Республіки Іран паном Хатамі відкривається нова лінія - «Саманда».

У 2002 році компанія переживає новий етап свого розвитку. Вводиться в експлуатацію новий автобусний завод. Це великий проект з виробничою потужністю 5500 автобусів на рік.

Компанія, що має в своєму складі два основних напрямки: виробництво шин та виробництво автобусів, в 2002 році перейменовується в Iran Khodro Diesel Company. Компанія постійно удосконалює своє виробництво, поповнює його новими моделями, розширює асортимент продукції, що випускається. У компанії досить великий перелік автобусів: це міські автобуси під модельними номерами O355, O457, туристичні автобуси. Також налагоджується виробництво запчастин та комплектуючих до міських автобусів і автобусам для аеропортів.

Нині компанія Iran Khodro є найбільшим автомобілебудівним підприємством в Ірані. Випуск автомобілів та запчастин займає майже 70% внутрішнього ринку. Підприємство здійснює повний цикл виробництва автобусів, мікроавтобусів, легкових автомобілів, вантажівок, спецтехніки.

Продукція компанії користується попитом і в Середньому, і Близькому Сході.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Автомобіль Це незавершена стаття про автомобілі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.