Établissements Alma

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Alma
Établissements Alma
Тип автомобілебудівна компанія[d]
Галузь Автомобілебудування
Засновано 1926
Засновник(и) Генрі Вален
Моріс Коке
Закриття (ліквідація) 1929
Причина закриття Банкрутство
Штаб-квартира Курбевуа, Франція
Продукція Транспортні засоби

Alma (Альма) — з 1926 року французький виробник автомобілів. Штаб-квартира розташована в місті Курбевуа. У 1929 році компанія припинила виробництво автомобілів.

Заснування компанії[ред. | ред. код]

Авіаінженер Генрі Вален і Моріс Коке заснували компанію Établissements Alma в Курбевуа, північному передмісті Парижа, по сусідству з фірмою Alda, у 1926 році і почали виробництво автомобілів.

Початок виробництва автомобілів[ред. | ред. код]

Компанії вдалося протриматися всього 4 роки, але єдина її модель залишилася у французькій автомобільній історії, як одна з найбільш примітних. Це було низьке спортивне двомісне купе Alma Six (або Alma6) з компактним 6-циліндровим рядним верхньоклапанним двигуном, робочим об'ємом 1642 см3, і колінчастим валом на 7 опорах. Пізніше об'єм двигуна збільшили до 1850 см3. У кожному циліндрі був один випускний клапан і два впускних, кожен зі своїм власним патрубком. На низьких режимах було достатньо лише одного всмоктувального патрубка і одного впускного клапана, при збільшенні швидкості вмикався другий клапан, до якого по іншому патрубку підводилася додаткова кількість паливної суміші. В результаті мотор мав таку високу динаміку, що йому цілком вистачало простої двоступеневої коробки передач. Автомобілі Alma мали гальма на всіх колесах. Досить привабливий кузов цього автомобіля розробив сам Генрі Вален.

Закриття компанії[ред. | ред. код]

У 1927 році було випущено близько дванадцяти автомобілів. У 1929 році компанія припинила діяльність.

Список автомобілів Alma[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Harald Linz, Halwart Schrader: Die Internationale Automobil-Enzyklopädie. United Soft Media Verlag, München 2008, ISBN 978-3-8032-9876-8.
  • George Nick Georgano (Chefredakteur): The Beaulieu Encyclopedia of the Automobile. Volume 1: A–F. Fitzroy Dearborn Publishers, Chicago 2001, ISBN 1-57958-293-1.
  • George Nick Georgano: Autos. Encyclopédie complète. 1885 à nos jours. Courtille, Paris 1975.