Biddle

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Biddle
Biddle Motor Car Company
Тип Акціонерне товариство
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Автомобілебудування
Гасло "Information, rather than Persuasive Sales Talk"
Доля 1920 - компанію купує фірма Maibohm Wagon Company
Засновано Жовтень 1915
Засновник(и) Чарльз Фpай
Закриття (ліквідація) 1922
Штаб-квартира Пенсильванія, штат Філадельфія, США
Ключові особи Чарльз Мейбом
Продукція Транспортні засоби

Biddle (Біддл) — з 1915 року американський виробник автомобілів. Штаб-квартира розташована в Пенсильванії, штат Філадельфія. У 1920 році компанію купує фірма Maibohm Wagon Company. У 1922 році компанія припинила виробництво автомобілів.

Заснування компанії[ред.ред. код]

У жовтні 1915 року панове МакМаріс і Чарльз Фpай вирішили заснувати фірму з виробництва автомобілів, перший став директором компанії, другий — головним конструктором. Оскільки компанія перебувала з штаті Філадельфія, то ім'я Biddle Motor Car Company було вирішено дати на честь однієї з самої відомих сімей цього штату — Біддл. Предки цієї сім'ї оселилися в цих місцях ще в 1630-х роках, члени цього клану брали участь у визвольній війні, хтось був головою банку, хтось — ще якимось героєм, але один з нащадків цієї родини був одним з акціонерів, з його згоди і було використано ім'я.

Початок виробництва автомобілів[ред.ред. код]

Фірма планувала випускати дорогі і солідні автомобілі. Перша машина була сконструйована вже до кінця року, так швидко зібрати першу машину вдалося завдяки тому, що всі компоненти, крім шасі, поставлялися іншими фірмами. 3.7 л 48-сильний мотор поставляла компанія Buda, задній міст — Salisbury, коробку передач — Warner (зараз більш відомий як Borg Warner), електрообладнання — Westinghouse, колеса — Rudge-Whitworth, а кузови — компанія зі штату Пенсільванія — Fleetwood. Машину назвали Biddle Model C.

Biddle серед інших американських компаній
Biddle Model D Touring та Roadster
Biddle Model D Custom Sporting

Оскільки у всі часи стилі машин різних континентів відрізнялися, і тим «смачнішими» для покупців вони були на іншому, то і дизайн цього американського автомобіля був зроблений в стилі європейських машин типу Mercedes або Austro-Daimler. Офіційно машину представили публіці в січні 1916 року на автомобільній виставці, машина отримала індекс D. Протягом року вдалося реалізувати близько 100 автомобілів цієї моделі, причому кузови замовники вибирали самі, у якої фірми замовляти, і, як кажуть джерела, двох однакових не було.

У середині 1917 року машина отримала нові шасі, збільшені в основі всього на 2.5 см, техніка залишилася та ж, але машина отримала індекс H.

Незабаром виробничу програму розширив покупний мотор фірми Rotchester-Duesenberg, яка продавала мотори, сконструйовані братами Дюзенбергами. Мотор мав об'єм 4.9 л при 4-х циліндрах, ці мотори мали 16 клапанів, тобто по 4 на кожен циліндр, розвивав такий мотор 80 сил. Машина ж отримала позначення Model HA.

Реклама Biddle

Під час війни обсяг продажів впав, і навіть на деякий час призупинився випуск автомобілів, разом з тим клієнтам перестали пропонувати мотори «Дюзенберг», до 1920 року справи фірми були досить жалюгідні, і її було вирішено продати фірмі Maibohm Wagon Company, ця колишня каретна фірма почала виробляти автомобілі в 1916 році, але класом вони були в рази нижче, ніж «Біддл», для порівняння — за готове авто фірми «Мейбом» просили від 300 до 500 доларів, у той час коли у «Біддл» тільки шасі без кузова обходилися в 1600–2000 доларів.

Biddle Model B1 Sedan
Акція Biddle Motor Car Company, видана 1 квітня 1919 року

Під управлінням нового господаря в серію пішли нові моделі: В1 і В5, які відрізнялися тільки довжиною бази. Техніка залишилася колишньою, крім коробок передач, які стали 4-ступінчастими.

Припинення виробництва автомобілів. Закриття компанії[ред.ред. код]

Однак дорогі машини йшли погано, і щоб не втратити основну фірму, Чарльз Мейбом продає «Biddle» містерові Крейну, який 19 грудня 1921, купивши фірму, перейменовує її в Biddle-Crane Motor Car Company, проте і він не зміг поставити фірму на ноги, продавши за рік всього близько 40 автомобілів. У підсумку наприкінці 1922 року фірма пропала з автомобільних каталогів, як і багато інших невеликих компаній.

У США існувала ще одна фірма зі схожим ім'ям — Biddle & Star, але вона була чисто кузовною, і існувала з 1882 року, а в автомобільну епоху поставляла кузови, наприклад, фірмі Mercer, а ближче до 30-х стала основним постачальником кузовів фірмі Hudson.

Список автомобілів Biddle[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Beverly Rae Kimes, Henry Austin Clark, ed. (1996). Standard Catalog of American Cars 1805–1942. Krause Publications. p. 124. ISBN 978-0-87341-428-9.
  • John Bentley, «Biddle», in The Old Car Book, Number 168, Fawcett Books, copyright 1952 p. 103
  • Floyd Clymer, Historical Motor Scrapbook Number Four, Clymer Motors, Los Angeles, 1952.