Альянс (партія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія «Альянс» Північної Ірландії

Alliance Party of Northern Ireland
Країна Flag of the United Kingdom (1-2).svg Велика Британія
Голова партії Девід Форд
Засновник Oliver Napierd
Дата заснування 21 квітня 1970
Штаб-квартира Белфаст
Ідеологія лібералізм, «третій шлях» в проблемі Північної Ірландії
Членство в міжнародних організаціях Європейський Союз Європейська партія ліберальних демократів і реформаторів
Офіційний сайт allianceparty.org


Партія «Альянс» Північної Ірландії (англ. Alliance Party of Northern Ireland (APNI)) - британська політична партія зі штаб-квартирою в Белфасті (Північна Ірландія), дистанціюються від ідеологій як лоялізму (юніонізму), так і ірландського націоналізму; позиціонує себе як ліберальна політична сила, що стоїть поза етнорелігійним протистоянням між католиками та протестантами Північної Ірландії (nonsectarian party).

Партія була створена в 1970 групою помірних юніоністів; в 70-ті - 80-ті партія мала найбільшу підтримку в спокійні від насильства роки і втрачала популярність під час загострення конфлікту в Північній Ірландії. В даний час партія дотримується ідеології лібералізму і виступає проти проведеного врегулювання північноірландського конфлікту на основі поділу населення на дві групи - ірландців-католиків (ірландських націоналістів) і протестантів (юніоністів).

На виборах в Асамблею Північної Ірландії 2007 року партія отримала 7 місць із 108, отримавши 36 139 (5,2%) голосів. В органах місцевого самоврядування Північної Ірландії партія представлена ​​31 депутатом з 582 можливих.

На загальних виборах 2010 року кандидату APNI Наомі Лонг вдалося перемогти в окрузі Східний Белфаст чинного Першого міністра Північної Ірландії від Демократичної юніоністської партії Пітера Робінсона. Таким чином, партія представлена ​​в Палаті громад вперше з 1973 року, коли до неї приєднався вже обраний депутат від Ольстера юніоністської партії. На виборах 18 кандидатів «Альянсу» отримали в цілому 42 762 голосів.