Союз селян і зелених Литви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Союз селян і зелених Литви

лит. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Країна Литва Литва
Голова партії Рамунас Карбаускіс
Дата заснування 2001
Штаб-квартира Литва Вільнюс
Ідеологія Аграризм
Кількість членів  3790 (2017 рік)
Офіційний сайт lvzs.lt

Спілка селян і зелених Литви (лит. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, LVŽS) — політична партія аграріїв у Литві, очолювана промисловим фермером Рамунасом Карбаускісом.

Історія[ред. | ред. код]

У лютому 2006 року Литовська селянська партія (лит. Lietuvos valstiečių partija), очолювана Казимирою Прунскене, і партія Нова демократія (лит. Naujosios demokratijos partija) вирішили перейменувати себе. Раніше їх союз був відомий як Союз партій селян і нової демократії (лит. Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga) — така назва випливала з її походження як передвиборчого альянсу між цими двома партіями, які об'єдналися для формування литовської Спілки селян-народників.

У січні 2012 року змінила свою назву на Союз селян і зелених Литви[1].

Результати виборів[ред. | ред. код]

На виборах до Європарламенту 2004 року партія отримала 7,4 % голосів і отримала одне місце, депутат який вступив в групу Союз за Європу Націй.

Кандидат партії К. Прунскене отримала 21,4 % голосів у першому турі і 47,4 % у другому турі президентських виборів 2004 року. На парламентських виборах 2004 року партія отримала 6,6 % голосів виборців і 10 з 141 місць.

На парламентських виборах 2008 року партія пережила важкі втрати, набравши лише 3 із своїх попередніх 10 місць у Сеймі і 3,74 % національного голосування, продовжуючи перебувати в опозиції.

На виборах до Європарламенту 2009 року партія отримала всього лише 1,82 % і втратила своє представництво.

На парламентських виборах 2012 року партія отримала 3,88 %, при цьому втративши ще два місця в Сеймі, порівняно з минулими виборами — представництво обмежилося єдиним представником в Сеймі.

У виборах до Європарламенту 2014 року партія набирає 6,25 % голосів, забезпечуючи собі там одне місце. Після виборів партія оголосила про розгляд питання про приєднання до фракції Європарламенту європейської народної партії. Тим не менш, євродепутат приєднався до групи Зелені — Європейський вільний альянс (зелені-ЕСА)[2].

На парламентських виборах 2016 року отримала 50 % мажоритарних місць і 21,6 % по загальнонаціональному округу (19 місць за пропорційним округом, та 35 місць за мажоритарними округами).

Відомі члени[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. LITHUANIA на parties-and-elections.eu (англ.)
  2. Up-to-date list of the MEPs for the new legislative period - - The Greens | European Free Alliance