Республіканська лівиця Каталонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Республіканська лівиця Каталонії
Esquerra Republicana de Catalunya
ERC logo 2017.svg
Голова партії:Президент — Жуан Пучсарсос-і-Бушяса
генеральний секретар — Жуан Рідау-і-Мартін
Штаб-квартира:Карре́ Кала́бріа, 166
08015 Барселона
Дата заснування:17 — 19 березня 1931 р.
Ідеологія:демократичний соціалізм
Кількість членів:21 депутат Парламенту Каталонії

1 депутат Парламенту Балеарських о-вів
1 депутат (радник) у Раді о-ва Мальорка
3 депутати Конгресу Іспанії

1 депутат Європейського парламенту
Друкований орган:Esquerra Nacional
Інтернет-сторінка:www.esquerra.cat
Демонстрація у Барселоні, організована «Республіканською лівицею Каталонії» 18 лютого 2006 р. під гаслом «Ми є окремою нацією» (кат. "Som una nació")

Республіканська лівиця Каталонії (кат. Esquerra Republicana de Catalunya, скорочено ERC) — ліва партія Каталонії, головною політичною метою якої є незалежність каталанських країн від Іспанії та Франції. Ідеологію партії можна оцінити як соціалістичну чи соціал-демократичну, націоналістичну та незалежницьку. Офіційним кольором партії є помаранчевий колір.

Головні політичні принципи партії визначено у Декларації про ідеологічні принципи (кат. Declaració Ideològica), розроблені у 1992 р. та ухвалені у грудні 1993 р. на 19-ому Національному конгресі партії. Згідно з ними «Республіканська лівиця Каталонії» головною метою визначає територіальну єдність та незалежність каталонської нації, побудову власної демократичної держави, яка стала б частиною «європейського дому», захист довкілля, прав людини та народів, соціальний прогрес та національну солідарність каталонців.

Згадані вище принципи визначаються словами, які є складовою назви партії : «республіканський лад» на відміну від іспанської конституційної монархії, «лівиця» — соціалістична програма, «Каталонія» — незалежність усіх каталанських країн.

Не зважаючи на те, що у програмних принципах йдеться про незалежність Каталонії, у 2006 р. партія виступила проти змін до Статуту Автономної області Каталонія, які передбачали розширення самоуправління, оскільки не йшлося про справжню незалежність. Ця позиція призвела до парламентської кризи та дострокових виборів до Парламенту Каталонії у тому самому році.

За результатами виборів 1 листопада 2006 р. до Парламенту Каталонії партія представлена 21 депутатом (третя за чисельністю депутатська група). «Республіканська лівиця Каталонії» є складовою частиною правлячої парламентської коаліції, т. зв. «трипартиту» (кат. tripartit). В іспанському парламенті представлена 3 депутатами (п'ята за чисельністю група депутатів), у європейському парламенті — 1 депутатом. Партія представлена 4 радниками (депутатами) у Міській раді Барселони.

Партія представлена і у парламентах інших автономних каталаномовних територій : 1 депутатом у Парламенті Балеарських о-вів (пані Аспара́нса Марі́, кат. Esperança Marí) та 1 радником на о-ві Мальорка (п. Жуа́н Лязо́, кат. Joan Lladó). Партія представлена у 8 муніципалітетах о-ва Мальорка та одному на о-ві Ібіца.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]