Шинн Фейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шинн Фейн
Sinn Féin
логотип
Голова партії: Джеррі Адамс
Дата заснування: 1905
1970 сучасна
Ідеологія: лівий націоналізм
Інтернет-сторінка: http://www.sinnfein.ie/

Шинн Фейн (ірл. Sinn Féin [ʃɪnʲ fʲeːnʲ], Ми самі по собі) — політична організація в Ірландії, заснована 1905 року зусиллями Артура Ґріффіта. На початку 1970-их унаслідок розколу було утворено партію Шинн Фейн, що діє в Ірландії та Північній Ірландії донині. Шинн Фейн — це ірландська республіканська партія лівого спрямування, що виступає за єдину Ірландію.

На останніх виборах партія здобула 7,34% в Ірландії та 25,5% у Північній Ірландії. Сьогодні Шинн Фейн є другою за величиною партією в Асамблеї Північної Ірландії, де вона має чотири міністерських пости (у тому числі заступника першого міністра) в уряді Північної Ірландії. На виборах до Європарламенту 2009 року партія набрала найбільше число голосів у Північній Ірландії та здобула 1 місце з 3. Шинн Фейн також отримала найбільшу кількість голосів у Північній Ірландії на парламентських виборах у Великій Британії 2010 року.

Уряди Ірландії та Великої Британії закидають партії непідтверджені зв'язки з ІРА, через що Шинн Фейн гостро критикують.

Історія[ред.ред. код]

Цікавий факт[ред.ред. код]

  • Незважаючи на результат виборів до британського Парламенту депутати від партії ніколи не беруть участі в його роботі, оскільки відмовляються присягати британським монархам[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]