Йоббік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Угорська гвардія» (2009)

«Йоббік» (повна назва: «Рух за кращу Угорщину»; угор. Jobbik Magyarországért Mozgalom) — угорська націоналістична праворадикальна партія. Офіційно стоїть на позиціях консерватизму, патріотизму та християнських цінностей[1]. Критики та оглядачі оцінюють політичну силу, як ксенофобську, антисемітську[2] та гомофобську[3]. Заснована 2003 року. Голова партії — Ґабор Вона.

2007 року керівник «Йоббіка» Ґабор Вона створив «Угорську гвардію» — організацію, яка мала боротися за захист угорських національних цінностей. У 2008–2009 роках, після звинувачень членів «Угорської гвардії» в побиттях і злочинах проти циганського населення[4], судові органи Будапешта заборонили діяльність організації.

На виборах до Європейського парламенту 2009 року партія здобула 15% голосів і 3 місця в Європарламенті.

За підсумками парламентських виборів 2010 року «Йоббік» набрав 16,67% голосів і став третьою найбільшою фракцією в парламенті Угорщини (47 депутатів)[5].

На парламентських виборах 2014 націоналісти отримали ще вищий результат — 20,54 %[6], залишившись третьою найбільшою політичною силою країни.

Входить до Альянсу європейських національних рухів, що об'єднує патріотичні та націоналістичні партії Європи.

Протизаконна діяльність[ред. | ред. код]

Сепаратистська мета «Йоббіка» є створення угорської автономії на території українського Закарпаття. Представники цієї партії були присутніми як «офіційні спостерігачі» російських сепаратистів на псевдореферендумі в українському Криму та на незаконних виборах проросійських терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» на теренах держави України. Вслід за «Йоббіком» угорський уряд у травні 2014 року втручаючись у суверенне життя української держави заявив, що Україна повинна забезпечити національну автономію угорцям Закарпаття на українській території. Активісту угорської партії «Йоббік» Іштвану Саваі на 5 років заборонено в'їзд до України[7].

14 жовтня 2015 Європарламент позбавив недоторканності депутата від Угорщини та представника Йоббік'а Белу Ковача, якого звинуватили в шпигунстві проти інститутів ЄС на користь Росії[8].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]