Угорська соціалістична партія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Угорська соціалістична партія

угор. Magyar Szocialista Párt
Країна Угорщина
Голова партіїАттіла Мештерхазі
Дата заснування7 жовтня 1989
Штаб-квартираБудапешт
Ідеологіясоціал-демократія
лівоцентризм
Молодіжна організаціяYoung Left-wingd
Членство в міжнародних організаціяхСоціалістичний інтернаціонал
Партія європейських соціалістів
Офіційний сайтmszp.hu

Угорська соціалістична партія (УСП, угор. Magyar Szocialista Párt) — одна з найбільших політичних партій Угорщини. На даний момент є опозиційною.

Історія

[ред. | ред. код]

Виникла 7 жовтня 1989 на XIV з'їзді Угорської соціалістичної робочої партії в результаті відмови УСРП від ідеології марксизму-ленінізму і переходу на позиції соціал-демократії (незгодні створили Угорську робочу партію).

Пост голови партії займали Рідше Ньерш (19891990), Дьюла Хорн (19901998), Ласло Ковач (19982004), Іштван Хіллер (20042007), Ференц Дюрчань (20072009), пані Ільдіко Лендваї2009), Аттіла Мештерхазі10 липня 2010).

Перебуваючи при владі, УСП проводила неоліберальну політику, що включала заходи економії (пакет Бокроша) і приватизацію соціальної сфери, від своїх консервативних опонентів відрізняючись в першу чергу неприйняттям націоналізму, але не економічним курсом.

На парламентських виборах у квітні 2010 року партія зазнала нищівної поразки, отримавши лише 28 депутатських місць у першому раунді (проти 206 у Фідес і ХДНП). Усього за підсумками двох турів партія отримала 59 місць з 386. Кандидати партії отримали більшість лише в двох одномандатних округах з 176. УСП лише ненабагато випередила націоналістичну партію «Йоббік».

Значна частина членів партії в 20112013 році пішла з УСП в нові лівоцентристські партії «Демократична коаліція» (Ференца Дьюрчаня), «Соціальний Союз» (Каталін Сілі), «Разом 2014» (Гордона Байнаї). З іншого боку, партію залишили представники її лівого крила на чолі з Тамашем Краусом.

Організаційна структура

[ред. | ред. код]

Вищий орган — з'їзд (kongresszus), між з'їздами — правління (választmánya), між засіданнями правління — державна президія (országos elnökség), вища посадова особа — партійний голова (párt elnöke), вищий контрольний орган — державна рада з етики та дисциплінарних питань (országos etikai és fegyelmi ügyek tanácsa), вищий ревізійний орган — центральний комітет з аудиту (központi pénzügyi ellenőrző bizottság).

Відомі представники партії

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]