Венстре (Данія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Венстре

дан. Venstre
Країна Flag of Denmark.svg Данія
Голова партії Ларс Люкке Расмуссен
Дата заснування 1870
Штаб-квартира Søllerødd, Копенгаген
Ідеологія правоцентризм
консервативний лібералізм
Членство в міжнародних організаціях Ліберальний інтернаціонал
Альянс лібералів і демократів за Європу
Кількість членів  43 835 і 56 000
Офіційний сайт venstre.dk

Венстре, Ліберальна партія Данії (дан. Venstre, Danmarks Liberale Parti, більш відома як Венстре, що дослівно означає «лівий») — данська ліберально-консервативна партія. Символ — V. Венстре — одна з найбільших партій Данії за кількістю членів і голосів виборців. Член Ліберального інтернаціоналу та Альянсу лібералів і демократів за Європу. Депутати Європарламенту від Венстре входять до фракції Альянс лібералів і демократів за Європу.

Вона була заснована у 1870 році під назвою Det Forenede Venstre (Об'єднані ліві) у результаті злиття трьох ліберальних лівих партій. У 1885 партія змінила свою назву на Venstrereformpartiet (Ліва партія реформ), але потім, у 1910 році, змінила свою назву на просто Venstre.

Партія спочатку представляла інтереси фермерів і торговців, поступово розширила свій потенційний електорат. У 60-х роках Венстре почала рухатися у напрямку класичного лібералізму. З 1985 року партія продовжила приймати більш консервативні позиції, особливо після 1998 року, коли її очолив Андерс Фог Расмуссен.

Посилання[ред. | ред. код]