Лівий союз (Фінляндія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лівий союз

Vasemmistoliitto
Країна Flag of Finland.svg Фінляндія
Голова партії Лі Андерссон
Дата заснування 1990
Штаб-квартира Viherniemenkatu 5, Гельсінкі
Ідеологія Екосоціалізм
Кількість членів  10 500
Друкований орган Kansan Uutisetd[1][2]
Офіційний сайт vasemmisto.fi

Лівий союз (фін. Vasemmistoliitto (Vas.); швед. Vänsterförbundet (vf)) — фінська ліва політична партія заснована в 1990 році в результаті кількох злиття лівих партій. Партія має 14 місць із 200 у парламенті Фінляндії і знаходиться в опозиції.

Історія[ред. | ред. код]

Партія була заснована в квітні 1990 року. Її утворення було результатом об'єднання Комуністичної партії Фінляндії і її широкого фронту, Демократичного союзу народу Фінляндії, та об'єднанням, що вийшло з їх складу в 1986 році «Демократична альтернатива» (Комуністичної партії Фінляндії (Єдність), її молодіжне, студентське, жіноче і цивільне крило) і Жіночої демократичної ліги Фінляндії. Рішення про об'єднання було прийнято на засіданні Ради ДСНФ в березні 1989 року і ХХП з'їзді КПФ в березні 1990 року. Установчий з'їзд відбувся 28-29 квітня 1990 року.

Втім, велика частина активістів колишньої Комуністичної партії Фінляндії (Єдність), що залишалися на прорадянських позиціях (так звані таістоісти), в 1997 році покинули Лівий союз і відновили Компартію. У 2005 році колишній генеральний секретар партії і профспілковий лідер Матті Вііляйнен заснував товариство, що прагне до об'єднання Лівого союзу з Соціал-демократичною партією Фінляндії, що було визнано спробою розколоти партію.

На виборах в едускунту 2007 Лівий союз набрав 8.82% голосів, отримавши 17 місць у парламенті. На місцевих виборах 2008 року в муніципалітети від Лівого союзу було обрано 833 депутати із різних районів країни.

На виборах до Європарламенту 2009 року Лівий союз вперше не пройшов до Європейського парламенту, його голосу відібрали центристи з Зеленого союзу, а також праві — Істинні фіни і Християнські демократи.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]