Данська народна партія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Данська народна партія

дан. Dansk Folkeparti
Країна  Данія
Голова партії Мортен Мессершмідтd[1]
Дата заснування 6 жовтня 1995
Штаб-квартира Крістіансборґ, Копенгаген (муніципалітет), Столичний регіон, Данія
Ідеологія Danish nationalismd, Націонал-консерватизм, соціальний консерватизм, Правий популізм, євроскептицизм і anti-Islamd
Молодіжна організація Youth of the Danish People's Partyd
Кількість членів  10 521[2]
Офіційний сайт danskfolkeparti.dk

Данська народна партія, ДНП (дан. Dansk Folkeparti, DF) — націонал-консервативна партія Данії, на чолі з Крістіаном Тулесеном Далем (дан. Kristian Thulesen Dahl). ДНП — третя політична партія за чисельністю в парламенті країни.

У 20012011 роках Данська народна партія підтримувала тісну співпрацю з правоцентристським урядом, а також з керівними партіями з більшості питань. Взаємини підтримки уряду в парламенті партія отримала можливість законодавчих дій проти іммігрантів і потенційних біженців. З 1999 року ДНП послідовно виступає за виборчу політику імміграції. У портфелі партії знаходиться і робота з відстоювання соціальних програм, особливо, що стосується пенсійного забезпечення літніх людей. Також у політику, що проводиться ДНП, входить протестна боротьба проти популяризації гомосексуальності, легалізації усиновлення дітей одностатевими парами і посилення покарання за розбещення малолітніх.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]