Гуманістичний демократичний центр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гуманістичний демократичний центр

Centre démocrate humaniste
Країна Бельгія
Голова партіїЖоель Мільке
Дата заснування2002
Дата розпуску17 березня 2022
Штаб-квартираRue des Deux Églises, Брюссель
ІдеологіяХристиянська демократія
Офіційний сайтlecdh.be

Гуманістичний демократичний центр (нід. Centre démocrate humaniste, CD&V) — бельгійська валлонська християнсько-демократична політична партія. Партія була створена у 2001 році. Партія має 9 місць із 150 у Палаті представників Федерального парламенту Бельгії. Партія входить до Європейської народної партії.

Історія

[ред. | ред. код]

Джерела утворення партії

[ред. | ред. код]

Перша Католицька партія (Katholieke Partij) у Бельгії заснована в 1869 році під назвою Verbond van Katholieke Kringen en der Conservatieve Verenigingen (Асоціація католицьких груп та консервативних організацій). З 1884 по 1918 рік католицька партія, на чолі з Чарльзом Весті мала абсолютну більшість у парламенті і в уряді. У 1921 році партія стала називатися Katholieke Unie van arbeiders, burgers, middenstanders en landbouwers (Католицький союз робітників, громадян, фермерів і ремісників). У 1936 році Католицький союз (Katholieke Unie) був перейменований у Католицький блок (Katholieke Blok).

У серпні 1945 року було засновано Christelijke Volkspartij CVP (Християнська народна партія), яка пізніше розпалася на фламандську та валлонську партії. З 1972 до 2002 року валлонська партія називалася Соціал-християнська партія.

Сучасна партія

[ред. | ред. код]

У 2002 році партія стала називатися Гуманістичний демократичний центр. На виборах до Європарламенту у 2009 році партія отримала 1 місце із 8 у франкомовному виборчому окрузі. На парламентських виборах у 2010 році партія отримала 360 441 голосів та 9 місць у палаті представників федерального парламенту Бельгії.

Посилання

[ред. | ред. код]