Демократична асамблея Істрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Демократична асамблея Істрії

Istarski demokratski sabor
Dieta democratica istriana
Країна Flag of Croatia.svg Хорватія
Голова партії Борис Мілетич
Дата заснування 1990
Штаб-квартира Пула
Ідеологія Соціальний лібералізм, регіоналізм
Кількість членів  6300
Офіційний сайт ids-ddi.com

Демократична асамблея Істрії (хорв. Istarski demokratski sabor, італ. Dieta democratica istriana) — хорватська регіональна і соціал-ліберальна політична партія. Партія є членом Альянсу лібералів і демократів за Європу. Після виборів 2015 партія має у парламенті Хорватії 3 місця зі 151.

Основною політикою IDS є сприяння культурній та економічній самобутності Істрії і досягнення рівного статусу для італійців та хорватів Істрії. Три кози на логотипі партії являють собою історичний символ регіону. Також коза зображена в одній із 5 частин корони герба Хорватії, як символ Істрії.

Партія була заснована 1990 році, напередодні перших багатопартійних виборів у сучасній Хорватії. Партія вирішила не брати участь, тим самим дозволяючи комуністам, які трансформувалися у соціал-демократичну партію Хорватії, здобути підтримку у регіоні. IDS вперше взяла участь у виборах 1992 року і використовувала розпад СДП для здобуття підтримки у всіх трьох виборчих округах Істрії. Цей результат виявився в Істрії значною проблемою президента Хорватії Франьо Туджмана і його Хорватського демократичного союзу, який домінував в усіх інших регіонах у Хорватії.

Партія була в опозиції до Туджмана і його жорсткої лінії націоналізму. Інші хорватські політичні партії були більш прагматичними, і IDS співпрацювали з ними в хорватському парламенті і під час виборів.

IDS був на короткий час частиною національного уряду після парламентських і президентських виборів 2000 року. Через рік, IDS, незадоволений тим, як Івіца Рачан і його партнери по коаліції розглядають питання Істрії, покинув уряд, хоча і продовжував надавати йому підтримку в парламенті.

У 2010-2015 роках партія входила у парламентську коаліцію «Кукуріку».