Економіка Камбоджі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Камбоджа — переважно аграрна країна. Належить до найменш розвинених країн Азії і світу, проте за темпами зростання є однією з найшвидкоросліших економік Південно-східної Азії і світу.

Сільське господарство[ред.ред. код]

В сільському господарстві зайнято 57,6 % працездатного населення, воно дає приблизно третину ВВП країни. Обробляється одна п'ята частина території країни, основною сільськогосподарською культурою є рис (збір 7.6 млн тонн рису-сирцю в 2009 році, 13-е місце у світі). У 2000-і роки Камбоджа після 30-річної перерви знову стала експортером рису (800,000 тонн в 2010 році). Вирощують також кукурудзу (258 тис. тонн), банани (148 тис. т), натуральний каучук (27 тис. т, 16 місце у світі). Улов риби склав в 2009 році 515,000 тонн (38-е місце у світі).


Промисловість[ред.ред. код]

На території Камбоджі розвідані такі корисні копалини, як мідь, золото, вугілля, боксити, марганець, ведеться видобуток коштовного каміння. Оброблювальна промисловість представлена в основному переробкою сільськогосподарської сировини, риби і деревини, виробництвом цементу, цигарок, мила, одягу. Головною статею камбоджійського експорту є текстиль. У країні діють 273 текстильних фабрики, на якій в цілому працюють 319 тисяч чоловік.

Туризм[ред.ред. код]

Туризм є найважливішою галуззю економіки Камбоджі, що дає до 8,5 % ВВП і що забезпечує понад 500 тис. робочих місць. У 2010 році країну відвідали 2.5 млн іноземних туристів.


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Камбоджі Це незавершена стаття про Камбоджу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.