Британська Антарктична Територія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Британська Антарктична Територія
British Antarctic Territory

Прапор Герб
Розташування Британської Антарктичної Території
Розташування Британської Антарктичної Території
Столиця Ротера
Найбільше місто Ротера
Офіційні мови Англійська
Форма правління Британські заморські території
Король Карл III
Площа
 - Загалом 1 709 400 км²
Населення
 - перепис 2012  3000
 - Густота 0,00175/км²
Часовий пояс
Коди ISO 3166 / ATB / 080
Домен .aq
Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Британська Антарктична Територія

Британська Антарктична Територія (англ. British Antarctic Territory) — британська заморське володіння, сектор Антарктики (загальна площа 1,709 тис. км²), розташований від 20° до 80° західної довготи і південніше 60° південної широти.

З 1908 року Велика Британія претендує на дану територію, яка включає: Південні Шетландські острови, Південні Оркнейські острови, Антарктичний півострів, узбережжя моря Ведделла, а також землі Антарктиди, що знаходяться південніше, аж до Південного полюсу.

Згідно з Договором про Антарктику, укладеним 1 грудня 1959 року в Вашингтоні і таким, що набрав чинності 23 червня 1961 року, на території, що знаходяться південніше 60° південної широти, не може претендувати жодна держава світу, заборонено видобуток корисних копалин і мілітаризація регіону. Однак немає перешкод для наукових досліджень.

Тим не менш, незважаючи на підписаний Договір, Велика Британія претендує на цю територію. У той же час, частина території Британської Антарктики перетинається з територіальними претензіями Аргентини, інша частина — з Чилійською Антарктикою.

Антарктичний півострів з прилеглими островами — найсприятливіше в кліматичному плані місце для людини в Антарктиці, тому населення наукових антарктичних станцій влітку (грудень — лютий) може досягати близько 3 тис. осіб, при цьому більшість з них не є громадянами Великої Британії. Взимку населення знижується до 500—700 осіб, зазвичай працівників станцій. Постійних жителів, як і у всій Антарктиці, немає.

Арктичний туризм поширений лише влітку. Британська Антарктика широко представлена в антарктичній філателії.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]