Емблема Шрі-Ланки: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
м Andrew J.Kurbiko перейменував сторінку з Герб Шрі-Ланки на Емблема Шрі-Ланки
(Немає відмінностей)

Версія за 14:08, 9 червня 2019

Герб Шрі-Ланки
Деталі
Носій Шрі-Ланка
Затверджений 1952

Герб Шрі-Ланки містить зображення золотого лева (сингальский лев), що йде з піднятою правою передньою лапою, в якій тримає меч (той же самий лев на прапорі Шрі-Ланки) у центрі, і був прийнятий у його дійсному виді в 1952.

Історія

До здобуття незалежності Шрі-Ланка (відома тоді як Острів Цейлон) використовувала герб Великої Британії як національну емблему. Коли в 1948 Шрі-Ланка здобула незалежність від британців, виникла потреба в національному гербі. Був скликаний особливий комітет. Відповідно до його рекомендації, в 1952 прийнятий новий національний герб: усе залишилося, як і колись, тільки корону замінили на Колесо Дхарми (що відображає в символічній формі, що Шрі-Ланка була царством Співдружності Націй).

Коли в 1972 Шрі-Ланка стала республікою, корона була вилучена й замінена поточним гербом, однак було вирішено відмовитися від елементів соціалістичної геральдики (такі як качани кукурудзи і зубчате колесо (шестірня)). Два кола символізують день і ніч (близькість Шрі-Ланки до екватору), а посередині буддистська чаша, як символ причетності території острова до його вчення.

Галерея

Див. також

Примітки

Література

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання