Чазов Євгеній Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чазов Євгеній Іванович
Евгений Чазов.jpg
Народився 10 червня 1929(1929-06-10) (90 років)
Нижній Новгород, РСФСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСР
Росія Росія
Діяльність лікар, політик
Alma mater Київський медичний інститут
Сфера інтересів кардіологія
Заклад Всесоюзний кардіологічний науковий центр АМН СРСР (Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс Міністерства охорони здоров'я РФ)
Посада депутат Верховної ради СРСР[d]
Вчене звання академік
Науковий ступінь доктор медичних наук[d]
Науковий керівник Директор Російського кардіологічного науково-виробничого комплексу Міністерства охорони здоров'я РФ
Член Російська академія наук, Академія наук СРСР, ЦК КПРС, Болгарська академія наук і Сербська академія наук і мистецтв
Нагороди

Чазов Євгеній Іванович у Вікісховищі?

Євгеній Іванович Чазов (нар. 10 червня 1929, Нижній Новгород, РРФСР, СРСР) — радянський і російський кардіолог, академік РАН і РАМН, член Президії РАМН, доктор медичних наук, професор. Лауреат Нобелівської премії миру (1985). В 19671986 рр. очолював 4-е Головне управління при Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації.

Член ЦК КПРС (19821990), кандидат у члени ЦК (19811982). Депутат Верховної Ради СРСР 9-11 скликань. Лауреат Ленінської (1982) і трьох Державних премій СРСР (1969, 1976, 1991), премії Ради Міністрів СРСР, Державної премії Росії (2004)[1].

Біографія[ред. | ред. код]

В 1953 у закінчив Київський медичний інститут, вступив до ординатуру на кафедру госпітальної терапії кардіолога А. Л. Мясникова в І Медичному інституті в Москві, захистив дисертацію кандидата медичних наук. Працював в Інституті терапії АМН СРСР молодшим, потім старшим науковим співробітником, пізніше — заступник директора інституту з наукової роботи. Наукові інтереси Є. І. Чазова формувалися під впливом директора Інституту терапії АМН СРСР, лауреата міжнародної премії «Золотий стетоскоп» академіка АМН СРСР А. Л. Мясникова. В 1963 у Є. І. Чазов захистив докторську дисертацію[2]. З 1965 по 1967 і Є. І. Чазов — директор Інституту терапії АМН СРСР, перетвореного в 1967 році в Інститут кардіології (з 1976 року — Інститут клінічної кардіології ім. А. Л. Мясникова) АМН СРСР.

Факти з життя[ред. | ред. код]

В кінці 1970-х засобами пропаганди декларувалася абсолютно безглузда теорія, що в атомній війні капіталізм загине, а соціалізм виживе. В обговоренні цієї теми в студії взяли участь американський вчений Бернард Лаун і академік Євген Чазов. І Чазов тоді кинув стала згодом знаменитої фразу, що «радіоактивний попіл соціалізму нічим не відрізнятиметься від радіоактивного попелу капіталізму». Лаун з ним погодився. На наступний день Суслов в люті кричав на Зоріна: «Ти що, хочеш роззброїти нашу армію? Як ми повинні виховувати наших солдатів, якщо будемо їм говорити, що сподіватися нема на що і в атомній війні всі загинемо? Це антирадянська позиція». І закрив «9-ю студію». Але Чазов був лейб-медиком Леоніда Ілліча, він поговорив з Брежнєвим і після тримісячної перерви програму знову відкрили.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Евгений Иванович Чазов. Биографическая справка РИА НОВОСТИ
  2. Згадуючи про молодість, у своєму [ Відео ітервью кореспонденту 1tvnet сказав: «Дисертацію писав в кухні комунальної квартири, в якій не було опалення …»] Сайт 1tvnet.ru

Посилання[ред. | ред. код]