Google книги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Google книги [1]
Google Books
Google Books logo 2015.PNG
URL books.google.com
Тип Електронна бібліотека
Власник Google
Започатковано 24 жовтня 2004; 4626 днів тому (як Google Book Search)
Стан активний
Адреса офісу books.google.com
CMNS: Google книги на Вікісховищі

Google книги (анг. Google Books, попередні назви анг. Google Print, Google Book Search) — сервіс від компанії Google, який дозволяє повнотекстовий пошук всередині книг та журналів, які компанія Google сканує та розміщує у своїй базі даних відсканованих книг та журналів. В рамках цього проекту Google оцифровує книжки у співпраці з більш ніж 40 науковими бібліотеками та 30 тис. видавництв[2].
Метою цього проекту є систематизувати все знання накопичене у книжках і зробити його доступнішим більшій частині людей.
Google розпочав проект Google книги у 2004 році. У цьому році на книжковому ярмарку у Франкфурті Google оголосила про запуск проекту Google Print. В грудні 2004 році компанія Google запустила проект Google Library Project, в рамках якого розпочиналося оцифровування бібліотечних фондів (чи їх частин) п'ятьох бібліотек США — бібліотек Мічиганського, Стенфордського, Гарвардського, Оксфордського університетів та Нью-Йорської публічної бібліотеки. У 2005 році Google перейменовує проект Google Print на Google Book Search. З часом до проекту оцифрування книг долучилися інші бібліотеки США та Європи.

Функціонал сервісу[ред.ред. код]

Сервіс Google книги дозволяє шукати за книжками та журналами застосовуючи один чи комбінацію критеріїв таких як назва книжки,автор, роки видання, ISBN чи ISSN номер, видавець, мова книжки, режим перегляду, слова чи фрази, які містяться в книжці. Всі книжки, які відскановані компанією Google, доступні в одному з чотирьох режимів перегляду:

 • Повний перегляд. В цьому режимі доступний перегляд усіх книг, які не захищені авторським правом або якщо автор чи видавець книги надав таке право. Цей режим дозволяє ознайомитися з будь-якою сторінкою книжки, а для книжок, які знаходяться в публічному доступі, надає можливість завантажити їх у PDF форматі.
 • Обмежений перегляд. У цьому режимі можна переглянути обмежену кількість сторінок вибраної книги, якщо автор чи видавець надав таке право.
 • Режим перегляду «Фрагменти». У цьому режимі доступні лише короткі бібліографічні дані про книгу та деякі фрагменти тексту — кілька речень, для відображення ключових слів у контексті.
 • В останьому режимі доступні лише найкоротші бібліографічні дані про книгу.

Поряд з книгою містяться посилання на видавництво чи інтернет-магазин, де її можна придбати, чи бібліотеку, де її можна знайти.
Сервіс також надає можливість користувачам створювати власні тематичні книжкові полиці, де можна зберігати знайдені книжки (їх ярлики).

Бібліотеки партнери[ред.ред. код]

Партнерами компанії Google у цьому проекті є в наш час[Коли?] понад 40 бібліотек і установ США та Європи, в яких компанія сканує всі чи частину бібліотечних фондів. Партнерами проекту є такі бібліотеки:
Австрійська національна бібліотека[3]
Баварська державна бібліотека[4]
Бібліотека Колумбійського університет[5]
Бібліотека Корнельського університету[6]
Бібліотека Гарвардського університету
Бібліотека Гентського університету [7]
Бібліотека університету Кейо
Бібліотека Принстонського університету[8]
Бібліотека Стенфордського університету[9]
Бібліотека Каліфорнійського університету[10]
Бібліотека Мадридського університету Комплутенсе
Бібліотека Лозаннського університету
Бібліотека Мічиганського університету[11]
Бібліотека Техаського університету в Остіні[12]
Бібліотека університету Віргінії [13]
Бібліотека університету Вісконсин-Медісон [14]
Бодлеанська бібліотека Оксфордського університету[15]
Комітет із співпраці установ
Національна бібліотека Каталонії
Національна бібліотека Нідерландів [16]
Національна бібліотека Риму[17]
Національна центральна бібліотека Флоренції[18]
Нью-Йоркська публічна бібліотека

Обсяг проекту[ред.ред. код]

За підрахунками компанії Google у світі налічується близько 130 млн унікальних книжок та приблизно 16 млн унікальних періодичних видань[19]. Згідно з повідомленням компанії Google, станом на 14 жовтня 2010 року компанія у співпраці з бібліотеками та видавництвами відсканувала понад 15 млн книжок з понад 100 країн, написаних понад 400 мовами світу [20].

Інші проекти[ред.ред. код]

У 2010 році компанія Google на базі Google книги запустила два інші проекти - Google ebookstore (інтернет магазин електронних книжок) та Books Ngram Viewer (інструмент для аналізу частоти вживання будь-якого слова протягом певного часу у відсканованих книжках).

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Google Books", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q15298841/uk. Це повідомлення можна вимкнути задавши параметр |mcat=- в картці.
 2. Pamela Samuelson, Google Book Search and the Future of Books in Cyberspace, Minnesota Law Review, 1308c.
 3. Unlocking our shared cultural heritage: Google partners with the Austrian National Library, блог Inside Google Books, пост від 16.06.2010
 4. Mass Digitisation within the Framework of a Public-Private Partnership between the Bayerische Staatsbibliothek and Google
 5. Columbia University Libraries Becomes Newest Partner in Google Book Search Library Project
 6. Cornell University Library becomes newest partner in Google Book Search Library Project
 7. Google Project
 8. Library joins Google project to make books available online
 9. Stanford Google Library Project: FAQ
 10. UC libraries partner with Google to digitize books
 11. Michigan Digitization Project
 12. The University of Texas Libraries Partner with Google to Digitize Books
 13. Google Book Library Project: University of Virginia Joins Leading Research Libraries in Partnership with Google to Increase Discovery of Knowledge — and to Offer Library Books to Global Audience
 14. University of Wisconsin - Madison Google Digitization Initiative
 15. Oxford-Google Digitization Programme
 16. Google Books goes Dutch, блог Inside Google Books, пост від 14.07.2010
 17. ​A digital renaissance: partnering with the Italian Ministry of Cultural Heritage, блог Inside Google Books, пост від 10.03.2010
 18. ​A digital renaissance: partnering with the Italian Ministry of Cultural Heritage, блог Inside Google Books, пост від 10.03.2010
 19. Books of the world, stand up and be counted! All 129,864,880 of you., блог Inside Google Books, пост від 05.08.2010
 20. On the Future of Books, блог Inside Google Books, пост від 14.10.2010

Посилання[ред.ред. код]