Google Книги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Google книги)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google книги
Google Books
Логотип
Посилання books.google.com
Тип Електронна бібліотека
Мови декілька мовd
Власник Google
Автор Google
Започатковано жовтень 2004; 17 років тому (2004-10) (як Google Book Search)
Стан активний
Адреса офісу books.google.com
CMNS: Google книги у Вікісховищі

Google книги (анг. Google Books, попередні назви анг. Google Print, Google Book Search) — сервіс від компанії Google, який дозволяє повнотекстовий пошук всередині книг та журналів, які компанія Google сканує та розміщує у своїй базі даних відсканованих книг та журналів. В рамках цього проєкту Google оцифровує книжки у співпраці з більш ніж 40 науковими бібліотеками та 30 тис. видавництв[1].

Метою цього проєкту є систематизувати все знання накопичене у книжках і зробити його доступнішим більшій частині людей.

Google розпочав проєкт Google книги у 2004 році. У цьому році на книжковому ярмарку у Франкфурті Google оголосила про запуск проєкту Google Print. В грудні 2004 році компанія Google запустила проєкт Google Library Project, в рамках якого розпочиналося оцифровування бібліотечних фондів (чи їх частин) п'ятьох бібліотек США — бібліотек Мічиганського, Стенфордського, Гарвардського, Оксфордського університетів та Нью-Йорської публічної бібліотеки. У 2005 році Google перейменовує проєкт Google Print на Google Book Search. З часом до проєкту оцифровування книг долучилися інші бібліотеки США та Європи.

Функціонал сервісу[ред. | ред. код]

Сервіс Google книги дозволяє шукати за книжками та журналами застосовуючи один чи комбінацію критеріїв таких як назва книжки, автор, роки видання, ISBN чи ISSN номер, видавець, мова книжки, режим перегляду, слова чи фрази, які містяться в книжці.

Всі книжки, які відскановані компанією Google, доступні в одному з чотирьох режимів перегляду:

 • Повний перегляд. В цьому режимі доступний перегляд усіх книг, які не захищені авторським правом або якщо автор чи видавець книги надав таке право. Цей режим дозволяє ознайомитися з будь-якою сторінкою книжки, а для книжок, які знаходяться в публічному доступі, надає можливість завантажити їх у PDF форматі.
 • Обмежений перегляд. У цьому режимі можна переглянути обмежену кількість сторінок вибраної книги, якщо автор чи видавець надав таке право.
 • Режим перегляду «Фрагменти». У цьому режимі доступні лише короткі бібліографічні дані про книгу та деякі фрагменти тексту — кілька речень, для відображення ключових слів у контексті.
 • В останньому режимі доступні лише найкоротші бібліографічні дані про книгу.

Поряд з книгою містяться посилання на видавництво чи інтернет-магазин, де її можна придбати, чи бібліотеку, де її можна знайти.

Сервіс також надає можливість користувачам створювати власні тематичні книжкові полиці, де можна зберігати знайдені книжки (їх ярлики).

Бібліотеки партнери[ред. | ред. код]

Партнерами компанії Google у цьому проєкті є в наш час[коли?] понад 40 бібліотек і установ США та Європи, в яких компанія сканує всі чи частину бібліотечних фондів. Партнерами проєкту є такі бібліотеки:

Обсяг проєкту[ред. | ред. код]

За підрахунками компанії Google у світі налічується близько 130 млн унікальних книжок та приблизно 16 млн унікальних періодичних видань[17]. Згідно з повідомленням компанії Google, станом на 14 жовтня 2010 року компанія у співпраці з бібліотеками та видавництвами відсканувала понад 15 млн книжок з понад 100 країн, написаних понад 400 мовами світу[18].

Інші проєкти[ред. | ред. код]

У 2010 році компанія Google на базі Google книги запустила два інші проєкти — Google ebookstore (інтернет магазин електронних книжок) та Books Ngram Viewer (інструмент для аналізу частоти вживання будь-якого слова протягом певного часу у відсканованих книжках).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Pamela Samuelson, Google Book Search and the Future of Books in Cyberspace Архівовано 16 березень 2011 у Wayback Machine., Minnesota Law Review, 1308c.
 2. Unlocking our shared cultural heritage: Google partners with the Austrian National Library, блог Inside Google Books, пост від 16.06.2010
 3. Mass Digitisation within the Framework of a Public-Private Partnership between the Bayerische Staatsbibliothek and Google. Архів оригіналу за 8 січень 2011. Процитовано 5 січень 2011. 
 4. Google Book Library Project: University of Virginia Joins Leading Research Libraries in Partnership with Google to Increase Discovery of Knowledge — and to Offer Library Books to Global Audience. Архів оригіналу за 9 січень 2011. Процитовано 5 січень 2011. 
 5. Google Project
 6. UC libraries partner with Google to digitize books. Архів оригіналу за 15 серпень 2006. Процитовано 5 січень 2011. 
 7. Columbia University Libraries Becomes Newest Partner in Google Book Search Library Project
 8. Cornell University Library becomes newest partner in Google Book Search Library Project
 9. Michigan Digitization Project
 10. Library joins Google project to make books available online
 11. Stanford Google Library Project: FAQ. Архів оригіналу за 3 лютий 2009. Процитовано 5 січень 2011. 
 12. The University of Texas Libraries Partner with Google to Digitize Books. Архів оригіналу за 13 вересень 2013. Процитовано 5 січень 2011. 
 13. University of Wisconsin - Madison Google Digitization Initiative. Архів оригіналу за 1 вересень 2013. Процитовано 5 січень 2011. 
 14. Oxford-Google Digitization Programme
 15. Google Books goes Dutch, блог Inside Google Books, пост від 14.07.2010
 16. а б ​A digital renaissance: partnering with the Italian Ministry of Cultural Heritage, блог Inside Google Books, пост від 10.03.2010
 17. Books of the world, stand up and be counted! All 129,864,880 of you., блог Inside Google Books, пост від 05.08.2010
 18. On the Future of Books, блог Inside Google Books, пост від 14.10.2010

Посилання[ред. | ред. код]