Європейська рада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
European Council
European Council logo.svg
Емблема
Заснування 1961 (неофіційно)
2009 (офіційно)
Тип колективне головування ЄС
Розташування Юстус Ліпсіус Білдінг, Брюссель
Голова Герман Ван Ромпей, з 1 грудня 2014 цю посаду обійме Дональд Туск
Веб-сайт www.european-council.europa.eu

Європейська рада (англ. the European Council, EC) — цей термін означає регулярні зустрічі глав держав та урядів країн Європейського Союзу.

Європейський Союз
Прапор Європейського Союзу

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій
Європейського Союзу

Започаткована згідно з комюніке, прийнятому в грудні 1974 р. на закритті Паризького саміту; перше засідання відбулося 10-11 березня 1975 р. в Дубліні. Раніше, від 1961 до 1974 рр., практикувалися європейські конференції на найвищому рівні. Існування Європейської ради було юридично визнане в Єдиному європейському акті, а офіційний статус підтверджено в Договорі про Європейський Союз.

Проводиться щонайменше двічі на 6 місяців; голова Європейської комісії бере участь у засіданнях як повноправний учасник. Визначає генеральні політичні напрямки для ЄС та спонукає його до подальшого розвитку.

Європейська рада у 2009 році стала однією з офіційних інституцій Європейського Союзу! Крім цього, у 2009 році згідно з Ліссабонським договором було запроваджено пост Голови Європейської ради. Голова ЄР обирається Європейською радою строком на 2,5 роки і може бути переобраний на цю посаду ще один раз. Нагадаємо, перший в історії Голова Європейської ради був обраний 19 листопада 2009 року. Рішення про призначення Хермана Ван Ромпей було прийнято одноголосно всіма державами-членами. Обраний на посаду Голови Європейської ради екс-прем'єр-міністр Бельгії Херман ван Ромпей приступив до виконання обов'язків з 1 січня 2010 р. А у березні 2012 року Хермана Ван Ромпея було переобрано на цю посаду вдруге.

Посилання[ред.ред. код]

Європейський Союз Це незавершена стаття про Європейський Союз.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.