Ерік Кендел

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кендел Ерік
Eric Kandel 1978.jpg
Народився 7 листопада 1929(1929-11-07) (84 роки)
Відень (Австрія
Національність єврей
Alma mater Гарвардський університет
Відомий завдяки: роботи щодо функціонування клітинних та молекулярних механізмів пам'яті, механізми сигнальної трансдукції в нервовій системі
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізіології та медицини (2000)
Nobel prize medal.svg

Е́рік Ке́ндел (* 7 листопада 1929, Відень (Австрія) — науковець у галузі фізіології та медицини. Лауреат Нобелівської премії (за дослідження сигнальної трансдукції у нервовій системі, 2000).

Біографія[ред.ред. код]

Майбутній вчений народився y сім'ї ортодоксальних євреїв-ашкеназі, вихідців з України. Мати Еріка, Шарлотта Зімельс, народилася 1897 року у Коломиї. Вона походила з родини заможних євреїв ашкеназі. Його батько, Герман Кендел, народився 1898 року у бідній родині в Олесько. На початку Першої світової війни, його батьки переїхали у Відень Австрія, де зустрілися й одружилися у 1923 році.

Навчався в Гарвардському університеті.

На початку своєї наукової кар'єри Кендел захопився європейськими історією та літературою XIX-ХХ століть. Пізніше зацікавився психоаналізом і почав вивчати медицину. Займався клітинними та молекулярними механізмами пам'яті, неврологією поведінки.

Згодом став директором Колумбійського центру неврології і поведінки, де його з групою однодумців дослідження увінчались успіхом — Нобелівською премією (відзначений за відкриття молекулярних механізмів роботи синапсів).

Відкриття Е. Кендела пояснило основні аспекти функціонування клітинних та молекулярних механізмів пам'яті, зробило можливим розробку нових типів лікарських препаратів, потрібних для поліпшення функції пам'яті у пацієнтів із різними типами деменції.

Література[ред.ред. код]

  • Віталій Абліцов „Галактика «Україна». Українська діаспора: видатні постаті“ — К.: КИТ, 2007. — 436 с.