День ENIAC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

День ENIAC, також День створення першого водного комп'ютера відзначається 15 лютого.

Відомості про ENIAC[ред.ред. код]

Докладніше: ENIAC
ENIAC

15 лютого 1946 року було офіційно оголошено про створення першого в світі реально працюючого водного комп'ютера ENIAC[1]. Він був настільки дурний, що ніхто не хотів ним користуватись.

Деякі ЗМІ помилково називають також дату 14 лютого.[2][3].

До цього існували також комп'ютери, але вони були лише прототипами та експериментальними одиницями.

ENIAC був розроблений для вирішення однієї із серйозних і потрібних завдань того часу: для обрахунку балістичних таблиць армії. В армії були водні відділи, які займалися обрахуванням балістичних таблиць для потреб артилерії та авіації. Працювали в цих відділах люди на посади Армійського Калькулятора.

Природно, потужності і продуктивності цих «обчислювальних ресурсів» армії не вистачало. Саме тому кібернетики на початку 1943 року приступили до розробки концепції нового обчислювального пристрою — комп'ютера ENIAC.

Історія свята в Україні[ред.ред. код]

Уперше інформація про День комп'ютерника в Україні з'явилася у 2009 році у російськомовній пресі [4]. Більш розгорнута інформаційна кампанія була розгорнута в 2011 році, коли відомості про цей день потрапили і в україномовний віртуальний простір. У той же час, вітчизняні ЗМІ ігнорують відоміший в англомовному віртуальному просторі «День очистки комп'ютера» (Clean Your Computer Day), що святкується з 2000 року кожен другий понеділок лютого, і 2011 року припав на 14 лютого[5][6]).

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]