Жінка III тисячоліття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всеукраїнська премія "Жінка ІІІ тисячоліття"
Країна Україна Україна
Тип Державна премія
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 20 травня 2006
Останнє: 18 листопада 2017 року

Всеукраїнська Премія «Жінка ІІІ тисячоліття» — це нагорода, що вручається щорічно з 2006 року в Національній Опері України міжнародною громадською організацією «Жінка III тисячоліття» українським жінкам, що зробили значний внесок у певну галузь та реалізовувались у різноманітних сферах діяльності у чотирьох категоріях: «Знакова постать», «Рейтинг», «Перспектива» та «Надія України» (в 2012 р. — «Надія ІІІ тисячоліття»).

За весь час премію отримали більше 359 відомих українських жінок: Ада Роговцева, Катерина Амосова, Оксана Байрак, Ганна Безсонова, Оксана Забужко, Руслана Лижичко, Алла Мазур, Ніна Матвієнко, Лілія Подкопаєва, Наталя та Ольга Сумські, Юлія Литвиненко, Тетяна Дугельна та багато інших[1][2].

Відзнака[ред. | ред. код]

Переможці отримують статуетку роботи скульптора Володимира Шолудька, що символізує силу і витонченість, підкреслену суворість і зворушливу тендітність — риси Сучасної Жінки.

Рука витонченої жіночої фігурки символічно перетворюється на крило, нагадуючи про покликання жінки оберігати й захищати, дарувати тепло й відводити негаразди. Цей образ гармонійно завершує пальмова гілка — символ миру та перемоги, яких без участі жінки досягти неможливо. Фігурка втілює лагідну жіночність і постійне прагнення досконалості та успіху, властиве жінкам, незламну силу й красу її духу, недосяжну для вітрів часу[3].

Номінації[ред. | ред. код]

Спеціальні номінації[ред. | ред. код]

У 2010 та 2015 роках були вручені спеціальні нагороди:

Спеціальною нагородою «Знакова мама» у 2010 році була відзначена Крутая Світлана, мати відомого композитора Ігоря Крутого. Ця скромна жінка зуміла побачити у своїх дітях справжній талант та доклала чимало зусиль, щоб допомогти їм стати успішними[4]

Спеціальною премією — Я ВІЛЬНА! у 2015 році була заочно нагороджена політв'язень, старший лейтенант Збройних Сил України, народний депутат України, Герой України Надія Савченко. Статуетку відзнаки для сильних українок — «Діамантова зірка» мамі Надії Марії Іванівні та сестрі вручив зі сцени Національного театру оперети народний депутат України Андрій Кожем'якін[5].

Особливості[ред. | ред. код]

За правилами, всі переможниці Всеукраїнської премії стають членами Міжнародної громадської організації «Жінка III тисячоліття». Ця організація ставить своїм завданням досягнення соціальної рівності жінок у суспільстві, поліпшення ситуації в галузі охорони здоров'я, підтримку театрального мистецтва, допомогу талановитим дітям-сиротам та підтримка обдарованих дітей з усієї України.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]