КТМ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
КТМ
ВАТ «Київтелемонтаж»[1]
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення 17,5—20 годин на добу[2]
Мова мовлення українська, російська
Центр керування Україна Київ
Формат
зображення
576i 4:3 (SDTV)
Тематика каналу Розважальна
Дата початку
мовлення
22 грудня 1997
Дата кінця мовлення 20 червня 2005
Причина закриття Ребрендинг
Замінено Україна К1
Споріднені канали Україна IVK

«КТМ» (Кабельне Телебачення Міста) — колишній київський телеканал який мовив з 1997 до 2005 року. В етері були фільми та розважальні програми.

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 1997 року вирішили об'єднатися мережі, побудовані за участю компанії «Київтелемонтаж», а саме — телекомпанія «Троєщина» з Ватутінського району, ТРК «Екран-КТВ» («Добба») з Жовтневого району, телекомпанія «Солом'янка» із Залізничного та ряд інших менш відомих компаній. Об'єднання цих мереж за допомогою системи МІТРІС в одну міжрайонну мережу відбулося у грудні 1997 року і перед Новим роком, 22 грудня, телеглядачі цих мереж побачили на екранах новий телеканал — «КТМ».

Від самого початку канал «КТМ» запустився зі студії на Троєщині, потім якийсь час мовив зі студії у Солом'янському районі та, нарешті, з 25 грудня 1998 року почав мовлення з нового апаратно-студійного комплексу на Печерську, у районі площі Лесі Українки, який одразу обладнався з розрахунку на загальноміський, а не районний канал.

У творчому плані канал «КТМ» міг конкурувати з деякими етерними телеканалами. Тут виходили новини, в тому числі і від агентства «Експрес-Інформ», різні авторські програми власного виробництва та виробництва інших студій і, зрозуміло, фільми.

У першій половині 2000-х років привабливість каналу поступово знижувалася, він все більше програвав своїм конкурентам з етерних і супутникових сфер. У той час, як в етерні канали вкладалися великі інвестиції, вони розвивали мережі, розгортаючи їх по Україні, а неуспішні проєкти модернізувалися та переформатувалися, «КТМ» був затиснутий в рамках однієї кабельної мережі, яка, незважаючи на свої значні розміри, не покривала весь Київ.

За своїм наповненням канал «КТМ» того періоду нічим кардинальним не відрізнявся та не виділявся. В його етері транслювалися фільми, серіали, розважальні програми, музика. Однак, рейтинги «КТМ» були невисокими.

У результаті всередині 2004 року «КТМ» було продано.

Нові власники «КТМ» через новий менеджмент оголосили наміри провести повний рестарт каналу з кардинальною зміною концепції, бренду тощо. Втім, час рестарту кілька разів переносився і відкладався, оскільки в країні розпочалася президентська передвиборча кампанія, потім була Помаранчева революція, яка змінила й інформаційний простір. Та й нові власники довго не могли вирішити — яким має стати оновлений «КТМ».

Достовірно відомо тоді було лише одне — канал, який створювався на місці «КТМ», передбачалося розвивати і в етерному телебаченні. Телекомпанія «Київтелемонтаж» (юридична особа каналу «КТМ») навіть почала отримувати частоти у регіонах. Також було відомо, що генеральним продюсером каналу призначена Ганна Безлюдна, яка в минулому обіймала посаду керівника інформаційно- аналітичної служби телеканалу «Інтер». Однак, докладних коментарів про майбутньому телеканалів вона не давала, обмежуючись загальними фразами про те, що створюваний на базі «КТМ» проєкт буде інформаційно-публіцистичним з кардинальною відмінністю від інших каналів.

У травні 2005 року було офіційно оголошено про те, що з 20 червня на місці каналу «КТМ» запускається новий проєкт — канал «К1»[3]. На супутнику канал вже був присутній з осені 2004 року, ще як «КТМ».

20 червня «К1» з'явився в етері. За заявою керівництва, назву слід розшифровувати як «культ першості» або «перший конгеніальний», а сам канал орієнтував свої програми на думаючих людей і обіцяв стати зовсім несхожим на те телебачення, до якого звикли кияни.

Логотипи[ред. | ред. код]

Телеканал змінив 2 логотипи.

Логотип Опис
З 22 грудня 1997 року до 1998 року логотипом було жовте коло, в яке були вписані літери «КТМ» білого кольору, причому на літері «М» зображені три дуги (кабелі). По суті це був трохи урізаний логотип АТ «Київтелемонтаж». Перебував у лівому нижньому кутку.
З 1998 року до 19 червня 2005 року логотипом був перевернутий шматок кіноплівки блакитного кольору із п'ятьма точками ліворуч і літерою «К». Перебував там само.

Джерела та посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Про заяву ВАТ "КТМ", м. Київ, щодо переоформлення ліцензії на мовлення (НР N 0200-м від 09.07.2003). Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 18 листопада 2023.
  2. Телепрограмма канала КТМ, 2005 год (рос.). tvp.netcollect.ru. Процитовано 20 листопада 2023.
  3. "К1" появится в эфире 20 июня. detector.media (рос.). 16 червня 2005. Процитовано 17 березня 2022.