Мега (телеканал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мега
Logo Mega.png
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська мова
Формат
зображення
576i 4:3 (SDTV)
Тематика Пізнавальний
Дата початку
мовлення
30 травня 2005 року
Замінив Мегаспорт
Цифровий
мультиплекс
MX-3
Засновник «Inter Media Group»
Власник «Inter Media Group»
Споріднені канали Україна Інтер
Україна Enter-фільм
Україна Піксель
Україна К1
Україна К2
Україна НТН
Україна Zoom
Слоган «Завжди цікавий
телеканал»
Сайт megatv.ua

«МЕГА» — український загальнонаціональний науково-популярний телевізійний канал. Входить до складу медіахолдингу Inter Media Group.

Заснований 2005 року.

«Мега» транслює пізнавальні документальні проекти зі всього світу, телепрограми власного виробництва, прямі трансляції «Формули-1», а також художні фільми та телесеріали.

Серед програм телеканалу проекти таких виробників, як BBC, National Geographic, History Channel, Discovery, Animal Planet, Cineflix, РТР та багато інших.

Генеральний директор — Олексій Мустафін.

Історія[ред.ред. код]

Канал з'явився в ефірі як перший в України спеціалізований спортивний телеканал — під назвою «Мегаспорт». Близько 90% всього ефірного часу було присвячено прямим трансляціям найпрестижніших міжнародних та вітчизняних спортивних змагань.

У березні 2010 року концепція каналу змінилася, втратила спортивний характер, а сам канал отримав нову назву — «Мега». Рестарт відбувся 29 березня 2010 року. «Мега» став розважальним телеканалом, а його слоган змінився на «Гра почалась!». Телеканал показував розважальні, змагальні та ігрові шоу вітчизняного і закордонного виробництва. За підсумками 2010 року доля телеканалу досягла позначки 0,61% (за аудиторією 18-54 роки, міста з насаленням понад 50 тис.)

2011 року телеканал «Мега» знову змінив позиціонування і став науково-пізнавальним телеканалом. Змінився і слоган каналу: «Мега» — на «Завжди цікавий телеканал!»

З того часу і дотепер більшість програмного продукту телеканалу становлять документальні проекти, програми власного виробництва, художні фільми, телесеріали. 2012 року «Мега» підписав договір на екслюзивні трансляції кваліфікацій та гран-прі «Формули-1» у прямому ефірі до кінця 2014 року.

У 2011 році частка каналу склала 1,02%, у 2012 −1,36%, у 2013 −1,62%, у 2014 −1,64%.

Логотип[ред.ред. код]

Телеканал змінив 3 логотипи. Теперішній — 4-ий за рахунком.

З 2005 по 2006 рік знаходився у правому нижньому куті. З 2006 по теперішній час знаходиться у правому верхньому куті.

  • З 30 травня 2005 по 5 січня 2006 року логотип мав вигляд зеленого овалу з жирним помаранчевим контуром (нагадував футбольний стадіон). Знаходився у правому нижньому куті.
  • З 6 січня 2006 по 28 березня 2010 року логотипом був довгий прозорий овал, на якому було написано слово «Мегаспорт», що «розрізало» овал. Спочатку контур овалу мав помаранчевий колір та був напівпрозорим, потім колір змінили на сірий та логотип став блискучим. Знаходився у правому верхньому куті.
  • З 29 березня 2010 по 30 вересня 2012 року логотипом була велика літера «М» темно-червоного кольору з загостреними кінцями, під ним була підпіс «Мега» сірого кольору. Знаходився там же.
  • З 1 жовтня 2012 по теперішній час логотипом є велика літера «М» червоного кольору з закругленими кінцями, під ним підпис «Мега» білого кольору іншого, у порівнянні з попереднім логотипом, шрифту. Знаходиться там же.

Найпопулярніші іноземні проекти[ред.ред. код]

Програми власного виробництва[ред.ред. код]

Параметри супутника[ред.ред. код]

  • Супутник — AMOS-3,
  • Орбітальна позиція — 4 градуси західної довготи,
  • Частота — 11 389 МГц,
  • Швидкість цифрового потоку — 27500 Мсимв/сек,
  • Поляризація — горизонтальна,
  • Корекція помилок (FEC) — 3/4.