Інтер+

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інтер+
Ip logo.gif
Країна Україна Україна
Зона мовлення Європа, Азія
Центр керування Київ, вул. Дмитрівська, 30
Дата початку
мовлення
13 січня 2003
Власник(и) Inter Media Group
Голос каналу Юрій Кот (2003—2011)
Іван Чух (2007—2013)
Кирило Нікітенко (з 2014)
Сайт interplus.ua

«Інтер+» — міжнародна версія українського телеканалу «Інтер».

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 1990-х канал «Інтер» запустив свою міжнародну версію. Спочатку телеканал передбачався тим глядачам, що не могли обійтися без телепередач, які йшли під час перерви (13:00—18:00). Мовив у кабельних мережах Києва і переважно показував контент «ОРТ».

Як міжнародний супутниковий телеканал «Інтер+» розпочав мовлення 13 січня 2003 року. Це міжнародна версія телеканалу «Інтер» з додаванням програм інших українських продакшенів.

Серед головних завдань та цілей каналу — присутність сучасної України в світовому телевізійному просторі, створення позитивного іміджу України в світі, показ світових та українських подій очима сучасних українців, сприяння скорішому входженню України до світового та європейського співтовариства. А також створення потужної платформи для просування товарів та послуг під маркою «Зроблено в Україні» по всьому світі.

Мовлення орієнтовано на етнічних українців, громадян України, які працюють за кордоном, ексгромадян України, країн СНД та всіх, хто хоче більше дізнатися про сучасну, незалежну Україну.

Сьогодні «Інтер+» доступний 100 % жителів України. Раніше, крім цього, телеканал з високою якістю і у цифровому форматі розповсюджувався з п'яти супутників, що покривають усю територію Європи, Європейську частину Російської Федерації, Північну Африку, Кавказ і північну частину Близького Сходу (супутник «Sirius II»), усю територію Російської Федерації та Центральну Азію (супутник «LMI1»), Північну та Південну Америку (супутник «Atlantic Bird 1»), Австралію (супутник «NSS6») і Нову Зеландію (супутник «Optus B3»).

Укладено договори на розповсюдження телеканалу в мережах кабельного і стільникового телебачення Російської Федерації, Білорусі, Молдови, Вірменії, Болгарії, Латвії, Литви, Естонії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Канади, США, Ізраїлю, Австралії і Нової Зеландії.

Потенційна глядацька аудиторія — до 26 мільйонів телеглядачів багатьох країн світу. Фактична — 12 мільйонів.

Щоденно на каналі транслюються 6 випусків новин. За результатами багатьох соціологічних досліджень, новини та інформаційні спецпроєкти «Інтер+» є найпопулярнішими.

Програмна стратегія «Інтер+» — програми з різних регіонів України. Свого часу «Інтер+» працював із понад 120 українськими телекомпаніями, продакшн-студіями та творчими об'єднаннями. На каналі наживо показували знакові для Ураїни події: засідання Верховного суду України, церемонію інаугурації Президента України Ющенка, пленарне засідання сесії ВР України (вибори прем'єрміністра).

В етері телеканалу «Інтер+» традиційно багато часу приділяється просвітницьким програмам (цикли «Відкриваючи Україну» і «Живе багатство України», трансляції театральних вистав (донедавна), документальні цикли та фільми про знаменитих українців).

З 2007 року і до недавна більше уваги «Інтер+» почав приділяти спортивним подіям. Підписано контракти на трансляцію баскетбольних та футбольних матчів. В результаті співпраці з телеканалом «Мегаспорт» в ефірі «Інтер+» з'явилися такі спортивні проекти: «100% Динамо», «П'ята чверть» - про баскетбол, «In версія» - про чемпіонів і героїв та «Неспортивне життя» — про зворотну сторону чемпіонських медалей. Також до 2014 року йшли трансляції Прем'єр-Ліги України з футболу

В ефірі «Інтер+» багато «живих» концертів українських виконавців. В 2007 роцу проходив власний хіт-парад українських кліпів «Українська двадцятка». Проголосувати за улюбленого виконавця можна було на головній сторінці сайту.

У 2007 році на «Інтер+» транслювалася Українська Ліга КВН.

На «Інтер+», єдиному серед міжнародних телеканалів країн близького закордону, є електронний гід (інтерактивна телепрограма) українською, російською і англійською мовами.

В перспективах каналу планувалося суттєве розширення зони мовлення та його дистрибуція в закордонних кабельних мережах, створення оригінальних проектів іномовлення, запуск спортивних телепроектів у різних видах спорту, створення системи відеогіду тощо.

Втім, 1 січня 2013 року «Інтер+», для оптимізації супутникової ємності, зупинив мовлення з космічних апаратів Amos 3 (4°W) та Telstar 12 (15°W).

З 1 січня 2013 телеканал веде мовлення із супутника Astra 4A (4.8°E)[1].

Логотип[ред. | ред. код]

Логотипом є напівпрозорий білий надпис «Інтер+». Розташований у правому верхньому куті екрану.

Крім того, використувується в етері каналу заставки з синім клубом, на якому білим написано «Інтер+».

Параметри супутникового мовлення[ред. | ред. код]

 • Супутник — Astra 4A (4,8° східної довготи)
 • Стандарт — DVB-S2
 • Частота — 12437 MHz
 • Символьна швидкість — 30000
 • Поляризація — V (Вертикальна)
 • Формат зображення — MPEG-4
 • FEC — 2/3
 • Кодування — BISS


 • Супутникове — Astra 4A (4,8° східної довготи)
 • Стандарт — DVB-S
 • Частота — 12130 MHz
 • Поляризація — V (вертикальна)
 • Символьна швидкість — 27500
 • FEC — 3/4
 • Формат зображення — MPEG-2
 • Кодування — FTA

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]