Гамма (телеканал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гамма
Gamma 2014 channel ua.png
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Формат
зображення
576i 4:3 (SDTV)
Тематика каналу Загальна
Дата початку
мовлення
26 грудня 2006 року (тестове мовлення)
10 вересня 2007 року (повноцінне мовлення)
Дата кінця мовлення 4 квітня 2016 (супутникове мовлення) 1 лютого 2017 (Інтернет мовлення)
Цифровий
мультиплекс
64-й ТВК (DVB-T)
Власник(и) «Гамма-Консалтинг»
Голос каналу Євген Михайлов
Слоган Вмикай позитив
Сайт gamma.tv

Телекана́л «Га́мма» — колишній український телеканал. Телеканал позиціонує себе як головний рупор Комуністичної партії України на вітчизняному телевізійному просторі.[1][2]

Власники[ред. | ред. код]

Генеральний директор — син лідера українських комуністів Андрій Симоненко. Власниками каналу є родина лідера українських комуністів Петра Симоненка.[3]

Історія[ред. | ред. код]

Телеканал отримав ліцензію на мовлення серії НР №0152-м, яка була видана Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення 20 квітня 2006 року. Тестове мовлення було розпочато 26 грудня 2006 року у рамках експерименту з впровадження ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T, а 10 вересня 2007 року канал вийшов у ефір з власної ефірної апаратної.

У 2009 році телеканал «Гамма» розпочав супутникову трансляцію та отримав ліцензію на мовлення серії НР №0942-м, яка була видана Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення 1 липня 2009 року.

«Гамма» транслюється цілодобово, його наповнення призначене для різних вікових та соціальних категорій населення, позиціоновано як канал «для всієї родини». В ефірі транслюються новини України та світу, різноманітні програми, фільми, кулінарні, музичні шоу, серіали, мультфільми тощо.

Більшість глядачів телеканалу — люди віком від 14 до 49 років. Як правило, це ті хто працює або студенти; із середнім і вище рівнем доходу. За даними компанії GFK, співвідношення глядацької аудиторії чоловіків та жінок — 52 на 48 відсотків.

Дивитися канал «Гамма» можна було на 64-му ТВК (частота 818 МГц) у цифровому форматі DVB-T у Києві та прилеглих районах (але з 24 червня 2016 року мовлення відсутнє), а також у кабельних мережах України.

З 1 грудня 2015 року канал припинив своє мовлення на супутнику, на його частоті йде мовлення каналу «Дача». 29-30 березня 2016 року канал тимчасово відновив супутникове мовлення, але 4 квітня припинив його знову.

З 24 червня 2016 року канал вів своє мовлення на власному сайті в онлайн. З 1 лютого 2017 року телеканал припинив своє мовлення.

Програми власного виробництва[ред. | ред. код]

«Гамма новин»
«Гамма смаку»
«Містер і Місіс С»
«Столичні таємниці»
«Купаж»
«Музика»
«5 від одного»
«Врахуй»
«Деньги»
«Вторгнення»
«Детективна агенція „Диваки“»
«Здорове життя»

Програми: «Гамма смаку», «Містер і Місіс С», «Столичні таємниці», «Купаж», «Музика», «5 від одного», «Врахуй», «Деньги», «Вторгнення», «Детективна агенція „Диваки“» і «Здорове життя» у 2011 році визнано «ідеологічно неправильними» та їхнє виробництво було припинено.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]